fot. kadr z wideo
Queen Latifah może poszczycić się kolejnym osiągnięciem. Tym razem legendarna raperka uzyskała tytuł doktora na Uniwersytecie Rutgers. Dzięki temu, że Queen Latifah jest jedyną raperką, która ma taki stopień naukowy.
– Jestem dziewczyną z Jersey, urodzoną tutaj i wychowaną. Jeśli chodzi o powrót do domu, to biorę do siebie słowa Jona Bon Jovi, który napisał: „kto powiedział, że nie możesz wrócić do domu?”. To jedyne miejsce, w którym nazywają mnie jednym z nich – powiedziała raperka. – To miejsce mnie ukształtowało. Niezależnie od tego, czy jest to twój dom od czterech lat, czy od czterdziestu – dodała.
Raperka sprzedała ponad dwa miliony albumów, a także jest jedną z pierwszych kobiet, które odniosły duży sukces w rapie. Ma na swoim koncie nagrody Grammy, Emmy, a także Złotego Globa.