fot. mat. pras.
Sam Tompkins, Lola Marsh, Agar Agar, Kacperczyk, Crooked Colours, BOKKA, Rosalie., Bass Astral, Jann, Jack Botts, Monster, Safario i Majli już 4 i 5 sierpnia zagrają na Półwyspie Helskim podczas Salt Wave Festival. Czwarta odsłona wydarzenia odbędzie się jak zawsze na lotnisku w Jastarni. W sprzedaży są już dostępne Early Bird Tickets.
Salt Wave Festival już na stałe wpisał się w kalendarz nadmorskich, wakacyjnych wydarzeń. Goszczący od kilku sezonów na Półwyspie Helskim festiwal wyróżniają m.in. niespieszny, kameralny klimat i urokliwy teren – otoczenie morza, lasów i piaszczystych plaż. Miejsce unikatowe pod wieloma względami, również muzycznymi. Nie inaczej będzie i w tym roku.
Nieśmiały dzieciak z południowego wybrzeża nie boi się poruszać odważnych tematów. Nic dziwnego, że utwory Sama Tompkinsa są wyświetlane miliony razy. Muzyką przekazuje emocje, które wszyscy czujemy, ale czasami nie potrafimy wyrazić ich słowami. Ostatnia płyta, czyli siedmiościeżkowy album Who Do You Pray To?, to piosenki, które podkreślają zarówno jego dojrzałość, jak i twórczą, kreatywną elastyczność.
Lola Marsh, czyli wokalistka Yael Shoshana Cohen i multiinstrumentalista Gil Landau, tworzą muzykę, która łączy mądre teksty z głębokimi, ciepłymi harmoniami. Artyści szybko zdobyli uznanie w Hollywood jako współautorzy piosenki do filmu Criminal oraz coveru Something Stupid Franka i Nancy Sinatry w hitowym serialu Zadzwoń do Saula. W 2021 r. Lola Marsh nagrała przebojowy singiel Summer Night, który znalazł się na oficjalnej ścieżce dźwiękowej FIFA 22. Jesienią 2022 r. zespół wydał trzeci album – Shot Shot Cherry.
Clara Cappagli i Armand Bultheel powracają z nowym albumem i grą wideo stworzoną przez Jonathana Coryna. Player Non Player (2023), nazwa najnowszego wydawnictwa Agar Agar, porusza wiele tematów, takich jak inwazja intymności, potrzeba ucieczki od zdefiniowanych granic, a nawet smoki. Immersyjna scenografia wyprodukowana przez Alexandre Kontiniego (który pracował m.in. z Oklou i Bonnie Banane) odtworzy to doświadczenie podczas występu na żywo.
Indierockowe kawałki słuchane w młodości, łyk coli z lodem, smak tego, co jeszcze trochę zakazane. Maciej i Paweł mają różne wspomnienia związane z latem. Jedno jednak jest wspólne – odkrywanie muzyki podczas długich wakacyjnych dni. W trakcie koncertu z pewnością nie zabraknie doskonale znanych fanom duetu utworów Artysta z ASP czy Brejdaki. Kto widział ich w akcji, ten wie, że bracia Kacperczyk to na scenie prawdziwe wulkany energii.
Crooked Colours to Philip Slabber, Leon De Baughn i Liam Merrett-Park z Perth w Zachodniej Australii. Zespół powstał w 2013 r. i ma na koncie dwa doceniane przez krytyków albumy: Vera (2017 r.) i Langata (2019 r.). Krążki zawierają takie przeboje, jak Flow, Do It Like You, I Hope You Get, I’ll Be There, Hold On czy Love Language.
Niebanalne podejście do tworzenia wizerunku i muzyki, wykorzystywanie nietuzinkowego, często składającego się z przypadkowych przedmiotów instrumentarium, szybko stało się znakiem rozpoznawczym BOKKI. Zespół zaskakuje swoimi żywiołowymi koncertami i woltami stylistycznymi. Pozostając anonimowi, działają na własnych, unikalnych zasadach. Czym zaskoczą tym razem świętując swoje 10 urodziny? Już niebawem premiera BOKKA HITS 10.
Ostatni z trzech wydanych albumów Rosalie. IDeal (2022 r.) został wyróżniony Fryderykiem w kategorii „Album roku soul, R’n’B, gospel”. W tym samym roku światło dzienne ujrzały znakomite crossgatunkowe współprace, których efektem są utwory: Potrzeba skał z udziałem Króla, 4real z Holakiem i Królem oraz Jak ich tu pokochać nagrany wspólnie z Tymkiem. Autorka audycji „Soul Rider” w Radiu 357 już 26 maja wyda Motherlode.
W 2015 r. Jakub Tracz przyjął pseudonim Bass Astral i wraz z Igo utworzył duet, który szybko zyskał popularność wśród szerokiej publiczności oraz został doceniony w środowisku muzycznym. Jesienią 2021 r. duet zakończył działalność, a Bass Astral skupił się na solowej twórczości. Obecnie artysta pracuje nad wydawnictwem Muzyka taneczna oraz rozwija swoje umiejętności w muzyce klasycznej.
Śpiewał w Operze Narodowej, uczęszczał do szkoły artystycznej Flynn Performing Arts w Newry oraz studiował wokal na prestiżowej londyńskiej uczelni BIMM. Jann dysponuje niezwykle rzadkim głosem – kontratenorem. Mimo klasycznego wykształcenia w swojej twórczości stawia na ambitny pop oraz muzykę alternatywą. Debiutował singlem Do You Wanna Come Over?, którym zachwycił ponad milion słuchaczy na całym świecie. W marcu br. ukazał się jego debiutancki album Power.
Znany z nadmorskich, folkowych dźwięków i luźnego podejścia do życia w vanie, Jack Botts bardzo szybko zaistniał w świadomości Australijczyków. W ciągu zaledwie kilku lat obecności na scenie przeszedł drogę od stolarza, przez kierowcę busa, aż do pełnoetatowego, wszechstronnie utalentowanego muzyka i jednego z najszybciej rozwijających się artystów w kraju. Niespełna 2 tygodnie temu ukazała się debiutancka płyta Bottsa o przewrotnym tytule Sucker for Sunsets.
Monster zasłużenie dołączyła do kręgu najlepszych europejskich didżejek. Nie powinno to dziwić każdego, kto śledzi jej długą karierę. Jako mistrzyni drobnej złośliwości prowadzi Bathroom DJ Greatest Hits, popularne konto parodystyczne na Instagramie. Monster jest członkinią Oramics, polskiej platformy wspierającej kobiety, osoby niebinarne i queerowe na scenie muzyki elektronicznej.
Dzięki składance Total Solidarity o działaniach kolektywu usłyszał cały świat.
Safario, czyli Kacper Tratkowski, muzycznie porusza się wokół hip-hopu, ale trudno zamknąć go w jednej ramie. Okrzyknięty jednym z najbardziej obiecujących raperów anglojęzycznej fali w Norwegii zaraz po tym, gdy wydał debiutancką EP-kę KAPISKATE. Nowy album to koktajl wszystkich źródeł inspiracji dla Safario. Artysta łączy garażowe, brytyjskie granie, solówki na saksofonie, punk, house i pluggnb. Jego mosh pits z pierwszej piosenki, koncerty na żywo i charakterystyczne brzmienie to coś, czego nigdy nie zapomnisz!
Majli to alias Marty Malinowskiej. Na jej brzmieniu swój mocny ślad odcisnął kulturowy tygiel muzyki bassowej UK i Nowego Jorku z początku drugiej dekady XXI wieku, gdzie słodkie melodie R’n’B zderzały się z lodowatymi beatami grime’u. Członkini kolektywu Regime szybko stała się jedną z najbardziej wpływowych postaci w świecie nietechnonormatywnej muzyki klubowej w Polsce.
POSZUKAJ MUSZLI NA BRZEGU MORZA
Przypomnijmy, że specjalnie dla Salt Wave Festival nową aranżację kultowego utworu Zbigniewa Wodeckiego pt. Muszla nagrała Zalia, czyli jedna z najciekawszych i najzdolniejszych postaci na polskiej scenie popowej. Z jej kawałków biją ciepło i beztroska, idealnie wpisujące się w atmosferę lata. Do coveru legendarnego artysty powstał również teledysk. Klip autorstwa Jakuba Arszenika jest jednocześnie muzycznym wspomnieniem ubiegłorocznej edycji Salt Wave Festival.
BILETY I KARNETY
EARLY BIRD TICKETS:
Karnet dwudniowy: 259 zł
Bilet dla 1 osoby na pole namiotowe: 159 zł
Dostępne od 12.04.2023 (godz. 12:00) do 26.04.2023 (godz. 11:59) lub do wyczerpania puli biletów.
REGULAR TICKETS:
Karnet dwudniowy: 299 zł
Bilet dla 1 osoby na pole namiotowe: 179 zł
Dostępne od 26.04.2023 (godz. 12:00) do 21.07.2023 (godz. 11:59) lub do wyczerpania puli biletów.
FINAL CALL TICKETS:
Karnet dwudniowy: 359 zł
Bilet dla 1 osoby na pole namiotowe: 199 zł
Dostępne od 21.07.2023 (godz. 12:00) do wyczerpania puli biletów.
Informacje o biletach jednodniowych zostaną ogłoszone niebawem. Bilety są dostępne w sprzedaży na: www.eventim.pl/saltwave.
Dzieci do 6. roku życia wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie. Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko nabycia biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert.
Organizatorem wydarzenia jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Sponsor festiwalu: Porsche Polska. Partner – Gmina Jastarnia. Patroni medialni: Chillizet, Wyborcza.pl, Prestiż Magazyn Trójmiejski, cgm. Przyjaciele festiwalu: Chałupy 6, SKS, Surf Inc., Kino Żeglarz i SmoothSail Music.
Więcej informacji i regulamin wydarzenia na saltwave.pl.