Więcej informacji na http://www.ostrodareggae.com
03.03.2011, 19.00
KATOWICE
MEGA KLUB
support:
TABU
PAJUJO http
BILETY:35/40 PLN
Przedsprzedaż w klubie oraz http://www.zima.slask.pl
04.03.2011, 19.00
OSTRÓDA
KLUB LUIS
support:
ETNA KONTRABANDE
ROOTS & CULTURE SESSION PANCZEN
BILETY:35/40 PLN
Przedsprzedaż w klubie
05.03.2011, 19.00
POZNAŃ
KLUB ESKULAP
support:
DUBSKA
PARALIŻ BAND
PARASSOL
BILETY:39/49 PLN
06.03.2011, 18.00
BYDGOSZCZ
KLUB MÓZG
support:
PARALIŻ BAND
PARASSOL
BILETY:35/40 PLN
Przedsprzedaż w klubie
ROOTZ UNDERGROUND
(Jamajka)
Rootz Underground to prawdziwa nowa gwiazda z Jamajki, podbijająca światowe sceny koncertami niczym korzenny huragan. Po bardzo wysoko ocenianych polskich koncertach podczas Ostróda Reggae Festival w 2009 roku oraz na Reggaeland w Płocku w ub. roku, obecnie powracają do nas ze statusem dobrze już rozpoznawalnej i lubianej marki. Ich reggae jest natchnione współczesnym hip–hopem z okruchami jazzu, rocka i rewolucyjnego dubu.
To połączenie zaowocowało muzyką, która jest inspirująca, energetyzująca, prawdziwa, progresywna i unikalna. Ważną rolę odgrywają tu również teksty – od społecznej do miłosnej rewolucji. Debiutancki album RU „Movement” spotkał się z oszałamiającym przyjęciem krytyki i fanów na całym świecie. Na płycie znalazły się m.in. dwa singlowe hity „Hammer” oraz „Victim of the System”.
Rootz Underground jest jednym z niewielu młodszych zespołów Jamajki, którego występy są prawie zawsze wypełnione do ostatniego miejsca, którego fani przejadą nawet całą wyspę aby tylko wziąć udział w pozytywnych wibracjach.
W 2009 roku po raz pierwszy „zapuścili korzenie” w Europie. W ramach okrzykniętej sukcesem trasy koncertowej w lecie zagościli po raz pierwszy w Polsce. Ich koncert kończący Ostróda Reggae Festiwal 2009 przeszedł do historii jako jeden z najciekawszych i najbardziej dynamicznych w całej historii imprezy. Sukces ten powtórzył ich kolejny polski koncert na Reggaeland w Płocku w lipcu 2010.
Po wypuszczeniu materiału koncertowego „Alive” w formie download (dodany również na CD do ostatniego numeru polskiego magazynu reggae „Free Colours” w 2011 roku) oraz darmowym udostępnieniu singla „Power to the People” w ramach poparcia dla przyjaciół na Haiti, nadszedł czas na nową płytę.
Drugi studyjny album zatytułowany „Gravity” ukazał się w 2010 roku nakładem Soulbeats. Płyta powala swoją dojrzałością, zaskakuje nowymi pomysłami oraz niesamowicie brzmi. To kolejny zdecydowany krok do przodu w rozwoju Rootz Underground.
Rewolucja trwa!
„Piosenki są moim sercem i duszą, wyrażonymi w muzyce o Jah, Rewolucji, Miłości i Zmianie. Nasze brzmienie to rewolucyjna muzyka Rude Bwoy’ów dla niegrzecznych chłopców i dziewczynek. Nasza muzyka pomoże ci trwać mocno przy swoich poglądach (tak długo jak są słuszne). Miej własne spojrzenie i zawsze trzymaj się prawdy.” – Stephen „Stevie G” Newland, wokalista Rootz Underground
PAJUJO
Pajujo to maksimum energii ze sceny, niezapomniany klimat oraz ukojenie dla ucha i duszy spokojnymi rytmami reggae, nieco szybszym rocksteady oraz żywiołowym ska, które wspiera energiczna sekcja dęta. Mimo młodego wieku mają na swym koncie dużo osiągnięć i masę zagranych koncertów.
Instrumentarium zespołu ukształtowało się w marcu 2005 roku, czas ten można również uznać za datę powstania kapeli. Pajujo tworzy 8 różnych osobowości, których horyzonty muzyczne nie zamykają się wyłącznie w rytmach wywodzących się z Jamajki – muzycy szukają inspiracji w wielu nurtach nie zapominając o korzeniach. Śpiewają o reggae, o miłości, o codzienności, o tym co nas otacza. Już dwa lata po powstaniu udało im się wydać pierwszy krążek, który nosił nazwę zespołu. Ciekawostką jest to, że mieli wtedy po 16-20 lat. Pajujo to przede wszystkim dobra zabawa i koncerty, których zagrali już ok 200.
Mimo młodego wieku osiągnęli już sporo, m.in. zajęli I miejsce na festiwalu Reggae na Piaskach w Konkursie Młodych Talentów w 2009 roku.
DUBSKA
Jedna z niewielu polskich grup reggae, której utwory trafiły na prestiżową listę przebojów Trójki. Dubska to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów reggae. Mają na koncie 4 płyty, setki koncertów w Polsce i koncerty zagraniczne: Rosja, Czechy, Niemcy, Grecja, Austria.
Występowali wielokrotnie na największych polskich festiwalach, takich jak Ostróda Reggae Festiwal, Reggaeland, Reggae nad Wartą czy Przystanek Woodstock. Współpracowali również z Gerbertem Moralesem, guru rosyjskiego reggae, nagrywając z nim rosyjskojęzyczny album „Dubska Division”.
Zespół promuje obecnie swoją nową płytę „Loko-Loko” – jedną z najciekawszych polskich płyt reggae ostatniego roku. Na płycie obok reggae i ska, słychać też echa soulu, muzyki latynoskiej, akustycznej ballady, czy nawet old school`owe disco. Dubska to grupa, która swobodnie żonglując gatunkami wypracowała swój własny muzyczny język. Charakterystyczne są też teksty zespołu: bezpretensjonalne, uczuciowe, emocjonalne, o zbliżonej do bluesowej narracji ale doprawione szczyptą charakterystycznego humoru. Grupa Dubska znajduje się w wyśmienitej formie koncertowej.
PARALIŻ BAND
Paraliż Band, to znakomita, toruńska, roots reggae`owa orkiestra. Zespół występuje w rozbudowanym 12 osobowym składzie i zawsze świetnie brzmi na koncertach. Muzyka Paraliżu to łagodne, przebojowe, korzenne reggae.
Ich utwory zbudowane są na klasycznym „marleyowskim” pulsie, pięknych melodiach, bogatym instrumentarium i ciekawych aranżacjach. Ważne są również teksty i ich przesłanie, dotykające tematów ważnych: miłości, Boga, przyjaźni i uniwersalnych wartościa duchowych. Jarosław Hejenkowski, autor Encyklopedii Polskiego Reggae i redaktor naczelny ogólnopolskiego reggae-kwartalnika Free Colours nazwał Paraliż Band najlepszym w Polsce zespołem roots reggae. Od lat zespół konsekwentnie podąża własną ścieżką, która wypływa przede wszystkim z jamajskiej tradycji roots reggae lat 70-80.
Zespół wystąpił na najważniejszych festiwalach reggae w naszym kraju, takich jak: Ostróda Reggae Festiwal, Reggaeland, Reggae nad Wartą, Reggae na Piaskach. Nie sposób nie wymienić tu jednego z najstarszych w Polsce festiwali – „Afryka”, w rodzinnym mieście zespołu – Toruniu. Na „Afryce” Paraliż Band występował wielokrotnie, stając się już niemal nieodłącznym elementem tej imprezy.
TABU
Zespół Reggae Roku 2009 wg. magazynu Free Colours to nie byle jaki sukces, podobnie jak I nagroda w Konkursie Młodych Zespołów na Ostróda Reggae Festiwal 2005. Obecnie Tabu to jeden z najbardziej popularnych polskich zespołów nowej fali reggae.
Powstali w Wodzisławiu Śląskim w 2003 roku. W 2006 roku wydali swój debiutancki album „Jednosłowo”. W 2009 ukazała się bardzo wysoko oceniana druga produkcja zespołu „Salut”, nagrana we wrocławskim studio Fonoplastykon pod okiem Gieni i Marcina Borsa. Zespół jest bardzo aktywny koncertowo od wielu lat, mają na swym koncie setki koncertów w każdym zakątku kraju. Nie dziwne zważywszy ich porywającą odmianę reggae, wzbogaconą dynamiczną pracą sekcji dętej oraz charyzmą wokalisty Rafała Karwota.
ETNA KONTRABANDE
Etna Kontrabande to ośmioosobowa formacja muzyków z Pomorza. Powstali latem 1999 roku. Muzyka zespołu to klasyczne reggae-ska.
W dotychczasowym dorobku grupy znajdują się trzy albumy. W 2001 roku światło dziennie ujrzała płyta „Na Syjon”. Trzy lata później zespół wydał krążek zatytułowany „W kierunku słońca”. „Polityczna ganja” to ostatni album w dyskografii Etny Kontrabande, który powstał w roku 2007. W 2010 roku wydali nowego maxi singla.
PARASSOL
Laureat konkursu młodych kapel ORF 2010.
Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy zwycięzcę wybierała publiczność. Grupa PaRasSol powstała w 2007 roku w Solcu Kujawskim. Muzyka grupy to roots reggae z elementami dubu. W twórczości zespołu czuć również polskie inspiracje i polską tradycję muzyki reggae, ktorą tworzyły takie zespoły jak Izrael, czy Daab. Warto zwrócić uwagę na utalentowanego wokalistę: Pawła Pietkiewicza.
PANCZEN
Swoją przygodę z graniem muzyki reggae zaczął w połowie 2006 roku w lokalnych miejscówkach Pod Kotwicą i Fatamorgana. Od początku 2007 roku zadomowił się już na stałe w kameralnym klubie nad Małym Jeziorakiem Sobiewola.
Organizował tam cykliczne imprezy z muzyką jamajską z czołówką selektorów i nawijaczy z całego kraju. Współpracował również z klubem Młyńskie Koło w Ostródzie i współorganizował w 2009 roku pierwszy w historii Warmii i Mazur pojedynek sound systemów w olsztyńskim klubie “Andergrant”.
W swojej selekcji prezentuje roots, rub a dub, digital, new roots oraz ciężkie basowe wibracje z kręgu nowoczesnej muzyki dub.