foto: mat. pras.
Agencja Go Ahead organizuje pierwszą edycję nowej imprezy na koncertowej mapie Polski. 1 września w Poznaniu na Late Summer Festival zagrają Tom Odell, Nosowska, Daria Zawiałow, Ralph Kaminski, Muchy, Mery Spolsky, Kamil Pivot oraz Pepe.. Koncerty odbywać będą się na dwóch scenach umiejscowionych na mecie toru regatowego nad Jeziorem Malta. Bilety trafią do sprzedaży w piątek 18 maja o godzinie 10:00. Wtedy też poznamy ich ceny.
Zadebiutował w 2012 roku EPką „Songs from Another Love”, która została przyjęta przez słuchaczy i krytyków z wielkim entuzjazmem i zwróciła na niego uwagę wielu wpływowych dziennikarzy muzycznych. Ważnym osiągnięciem w dorobku artysty jest zdobycie BRITs’ Critics’ Choice Award – nagrody, którą we wcześniejszych latach wygrały m.in. Florence & The Machine czy Adele. Rok później, nakładem Columbia Records, ukazał się debiutancki longplay artysty „Long Way Down”. Przed premierą swojego pierwszego krążka Odell wystąpił jako support grupy The Rolling Stones w Londynie, co bez wątpienia pomogło muzykowi osiągnąć większą popularność. Od momentu wydania debiutanckiego albumu kariera muzyka rozwija się bardzo prężnie. Dowodem tego była druga płyta – „Wrong Crowd”. Singlami promującymi ostatnie wydawnictwo były utwory „Wrong Crowd”, „Magnetised” oraz „Somehow”, które jeszcze przed premierą albumu zapowiedziały subtelną zmianę muzycznej stylistyki Toma Odella. Krążek zebrał doskonałe opinie, a artysta wyprzedał w Polsce takie sale jak warszawski Torwar czy Hala nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wkrótce nowy album wokalisty!
Kłopotliwe jest przedstawianie Katarzyny Nosowskiej w kilku zdaniach, bo to Artystka, która musi wynajmować sporych rozmiarów magazyn, by pomieścić wszystkie statuetki i dyplomy dla najlepszej polskiej wokalistki i autorki tekstów. Jak to możliwe, że tak skromna, unikająca tłumów dziewczyna zdominowała naszą scenę? Odpowiedź jest prosta: talent i pracowitość. Gdy tylko Hey ma wolne, Nosowska solo – choć zawsze ze znakomitymi partnerami, penetruje krainy, w które z macierzystym zespołem się nie zapuszcza. Ostatnio eksploruje też sfery spoza świata muzycznego. Od roku bardzo aktywnie działa na Instagramie, gdzie prowadzi treningi fatness i przybierając śmieszną gębę, mówi o życiu, show-biznesie, celebrytach, współczesnych snobizmach, fobiach i modach. Prosto, zwięźle, szczerze, szalenie błyskotliwie i dowcipnie. Cykl filmików „A ja żem jej powiedziała…” stał się inspiracją do książki o tym samym tytule, której premiera już 23 maja. Na polu muzycznym Nosowska również nie próżnuje, pracuje z Michałem FOXem Królem nad swoim kolejnym solowym albumem. Część nowego materiału będzie można usłyszeć już na letnich koncertach Nosowskiej.
Daria Zawiałow przebojem weszła na polski rynek muzyczny. Jej znaki szczególne to wyjątkowy głos i silna osobowość sceniczna. W 2017 roku ukazał się jej pierwszy album „AKysz”, nad którym pracowała wraz z przyjacielem i producentem Michałem Kushem. Płyta okazała się dużym sukcesem – promujące go single zdobyły szczyty list przebojów, a teledyski osiągnęły wielomilionowe liczby wyświetleń.
Po debiucie gościła na największych polskich festiwalach, a jej pierwsza klubowa trasa koncertowa przyciągnęła tłumy!
Daria Zawiałow otrzymała również 2 nagrody „Fryderyk 2018” w kategoriach „Fonograficzny debiut roku” oraz „Album roku alternatywa”.
Ralph Kaminski to wokalista, autor tekstów oraz kompozytor, tworzący autorska muzykę nawiązującą stylistyką do artystycznego popu z elementami muzyki filmowej, mocno okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu.
Ralph jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, studiował również na Muzycznym Uniwersytecie CODARTS w Rotterdamie. Artystycznie związany także z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak Grand Prix międzynarodowego festiwalu CARPATHIA 2011 czy głównej nagrody na Międzynarodowym Kampusie Artystycznym FAMA 2013. Jego muzyka jest dojrzała, głęboka i poruszająca, głównie dzięki różnorodnemu, wymykającemu się oczywistym klasyfikacjom wokalowi artysty.
Po niesamowicie entuzjastycznym przyjęciu na poznańskim festiwalu Enea Spring Break, gdzie w wypełnionym do granic możliwości klubie fani wyśpiewali wszystkie wersy wraz z liderem grupy, tym razem publiczność ma szansę zobaczyć Muchy w oryginalnym składzie ponownie.
„Obok ulic i miejsc” to nowy utwór Much promujący reedycję kultowego „Terroromansu”. Album ukazuje się w jubileuszowej edycji po raz pierwszy na winylu i dwupłytowym kompakcie, uzupełnionym o „Galanterię” – pierwsze demo zespołu.
Po niemal dwóch latach koncertowej ciszy, poświęconych na projekty filmowe „Powracająca FALA” i „Reakcja łańcuchowa”, Muchy wracają w oryginalnej konfiguracji personalnej i nagrywają premierowy utwór „Obok ulic i miejsc”. „Terroromans” ukazał się na przełomie 2007 i 2008 roku szturmem zdobywając świadomość branży muzycznej i słuchaczy w całym kraju. świetnie oceniany i szeroko komentowany, pozwolił grupie zagrać do dziś około 700 koncertów i wydać kolejnych 6 albumów. Zdobywając wiele nominacji i nagród „Terroromans” stworzył bezprecedensowe wówczas na polskie warunki zjawisko promocji zespołu w mediach społecznościowych i zyskał środowiskowy, niemal pokoleniowy wymiar. Przypomnijmy, że to w oryginalnym składzie Muchy nagrały swoje najbardziej znane utwory, takie jak „Miasto doznań”, „Najważniejszy dzień”, „Galanteria” czy „Przesilenie”.
Mery Spolsky to muzyczny solo-performance i samozwańczy pop spolsky. Sama pisze teksty, komponuje muzykę, produkuje i aranżuje piosenki, projektuje ubrania, gra na gitarze. Czasem zdarzają się klawisze, ale tylko dlatego, że są czarno-białe. Moda MERY SPOLSKY to nieodłączny element jej występów. W kolekcjach występują trzy kolory: czarny, biały i czerwony. Czerwony to głównie krzyż, który niesie pomoc estetyczną wszystkim zagubionym w szafie.
Pierwszy singiel oraz videoklip MERY SPOLSKY pt. „Miło Było Pana Poznać” pojawił się na początku czerwca ubiegłego roku i w obecnej chwili ma już ponad milion wyświetleń na YT.
W ubiegłym roku nakładem Kayaxu ukazał się pierwszy album Mery Spolsky. Krążek został nominowany do nagrody Fryderyk 2018 w kategoriach: Fonograficzny Debiut Roku oraz Album Roku Elektronika.
Mimo że Kamil Pivot na polskiej scenie hip-hopowej pojawił się 9 lat temu („Yyy, Eee” na „Materiale Producenckim” Quiza), to debiutancki album wydał dopiero pod koniec 2017 roku. Jego „Tato Hemingway” to kilka historii opisujących realia życia codziennego rodziny wielodzietnej opowiedzianych na klasycznych bitach Urba z legendarnego Dinal Team. Leniwe flow, błyskotliwe wersy i nietypowa tematyka utworów złożyły się na jeden z ciekawszych hip-hopowych debiutów ostatnich miesięcy.
Pepe. czyli Piotrek Rajski to producent pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego. Muzyka towarzyszyła mu od najmłodszych lat, dzięki czemu dziś w jego twórczości słyszalny jest szeroki zakres inspiracji. Ważnym momentem w karierze artysty był utwór „Yoko” nagrany z gościnnym udziałem Patricka The Pan. Numer zwrócił uwagę labelu Flirtini, który zaproponował artyście wydanie EP-ki. Koniec roku przyniósł jeszcze jedną ciekawą kolaborację. Na potrzeby kompilacji Flirtini „Heartbreaks & Promises vol. 3” artysta współpracował ze znaną wokalistką popową – Izą Lach. Efektem tej kooperacji był utwór „Sukienka”.
Pepe. serwuje lo-fi, elektronikę w wyjątkowej i melancholijnej odsłonie. Obecnie artysta pracuje nad nowym materiałem, który ma ukazać się jeszcze w 2018 roku.