Donatan uczy historii przy pomocy sztucznej inteligencji

Nowy klip zapowiadający "Równonoc: Raróg".


2025.05.08

opublikował:

Donatan uczy historii przy pomocy sztucznej inteligencji

foto: P. Tarasewicz

W związku z tym, że premierę albumu „Równonoc: Raróg” przesunięto na wrzesień, Donatan odrobinę wyhamował z promocją materiału. Po kilkumiesięcznej ciszy producent opublikował dziś nowy singiel. „Jestem stąd” to kolejny owoc jego współpracy z Cleo, choć akurat w tym przypadku dostajemy jej alter ego – Runę.

Nowej piosence towarzyszy zrealizowana przy pomocy sztucznej inteligencji wizualizacja, streszczająca wydarzenia z X i XI w., prowadzące do koronacji Bolesława Chrobrego.

„Teledysk został wygenerowany przy pomocy sztucznej inteligencji, ale wymyślony i stworzony przy użyciu prawdziwej” – czytamy w opisie materiału.

„’Równonoc: Raróg’ to nowe legendy, przysłowia i humorystycznie ujęte słowiańskie maniery ubrane w przebojowe utwory wyprodukowane przez Dona a raróg to słowiański odpowiednik feniksa, ptaka symbolizującego nowe życie, odrodzenie i szczęście. Album jest współtworzony wokalnie przez Cleo i okraszony gościnnym udziałem plejady współczesnego rapu, jak i znanych artystów z innych muzycznych światów” – czytamy w zapowiedzi albumu.

Polecane