Zespół z gościnnym udziałem artystów z wizytowanego kraju zabierze publiczność w dwugodzinną podróż inspirowaną postacią Witkacego. Jednakże koncepcja występów nie opiera się na idei „tribute to…” – jest to bardziej obraz muzyczny, czerpany z fascynacji filozofią życia i twórczością tego nietuzinkowego twórcy. Muzyka, która pojawi się na koncertach została przygotowana w Sali Gminnego Osrodka Kultury w Iwoniczu Zdrój.
Apteka występować będzie wspólnie z lokalnymi wokalistami, trębaczami , czy didżejami. Nie będzie żadnych muzycznych granic i zahamowań. Oryginalne utwory zespołu będą sąsiadowały z improwizowanymi i psychodelicznymi dźwiękami. Całość koncertu zostanie uzupełniona o wizualizacje inspirowane twórczością Witkacego i działaniami z pogranicza różnych sztuk, jakie uprawiał.
Oto plan koncertów:
17.11.2011, godz. 20.00, Rijeka, Kulturalni Centra Kalvarija, Kalvarija 8, 51000 Rijeka, Hrvatska
24.11.2011, godz. 20.00, Bristol, Polish Club, 50 St. Pauls Road, Clifton, Bristol BS8 1LP
03.12.2011, godz. 20.00, Sankt Petesburg, Zoccolo Club, ul. 3-ya Sovetskaya
Wstęp na koncerty będzie bezpłatny.
Z Apteką występować będą lokalni artyści.
Specjalnym gościem koncertu w Rijece będzie Hornsman Coyote, znakomity puzonista od lat obecny na bałkańskiej scenie. Współpracował od ztakimi artystami jak Soufly, Ras Muffet, Jah Works, Repentance Music, Paco Ten, Kris Naphtali i wielu innymi.
Specjalnymi gośćmi koncertu w Bristolu będą Andy Scholes i James Morton. Andy Scholes to znakomity didżej, selektor, producent związany z nurtem dub / dubstep / trip hop. Działał z takimi artystami jak UB 40, Henry & Louis i wieloma innymi. James Morton jest zaś uznany za jednego najlepszych młodych saksofonistów w Wielkiej Brytanii. Oprócz swojego składu Porkchop, występuje również gościnnie z: Still Black Still Proud – African tribute to James Brown, Andy Sheppard, Fred Wesley, Cheik Lo, Martha High, Angelique Kidjo i Tony Allen.
Specjalnym gościem koncertu w Sankt Petersburgu będą Ilja Gindin i Max Karpycheff (saksofonista i klarnecista) – członkowie rosyjskiego zespołu Opa!, który sam o sobie pisze: „Połączyli swe inspiracje wynikające z różnych tradycji i zaczęli tworzyć na modę wschodnioeuropejskich i narodowych rosyjskich szlagierów w urbanistycznych petersburskich aranżacjach. Czar i kicz a-la Kusturica harmonijnie łączy się tu ze stadionową energią i inteligentnym humorem undergroundu. Mówią o sobie, że są kontynuatorami tradycji paradnych orkiestr dętych i jak one rozweselają wszystkich muzyką pełną niepohamowanej radości i zaraźliwych rytmów, przy których się tańczy na stole. ”