Po recitalu zespół Kombii zaprezentował utwór „Kolory tańczą w twoich oczach” z płyty, która zapewniła im 10 miejsce w koncercie TOP.
9 miejsce należało do Czesława Mozila. W oryginalnych strojach stylizowanych na Ludwika XIV Czesław zaśpiewał utwór „Caesia& Ruben”.
Na 8 miejscu znalazł się akordeonista Marin Wyrostek Tango Corazon Quintet. 7 pozycja przypadła Ani Wyszkoni.
Kolejną topową artystką była Maryla Rodowicz. Piosenkarka jak zawsze była w znakomitej formie. Płyta 50 zapewniła zaś publiczności powrót do piosenek z lat 50-tych.
Monika Brodka zrobiła na scenie Ergo Areny prawdziwą „grandę”, w towarzystwie 2 żółtych jeleni zaprezentowała 2 utwory ze swojej topowej płyty.
W nastrój liryczny wprawił widzów zespół Raz Dwa Trzy. Tuż po nim Ania Dąbrowska. W jej wykonaniu usłyszeliśmy 3 piosenki: „The time of my life”, „Trudno mi się przyznać” i „Bana Bana”. Na szczycie rankingu topowych artystów znalazł się Kult, lecz tradycyjnie zespół nie odebrał nagrody.
Po zakończeniu prezentacji topowych wykonawców na scenie pojawili się Muniek Staszczyk razem z Wielkim Szu – Janem Nowickim. Potem zaprezentował się zespół DeMono. Z okazji 15 – lecia istnienia Fundacji Polsat na scenie pojawili się wyjątkowi goście: chór dziecięcy Teatru Muzycznego w Gdyni, zespół Volver i artyści trendy.
Nie sposób ukryć, że publiczność zgromadzona w sopockiej hali znakomicie bawiła się podczas recitalu Seweryna Krajewskiego i Andrzeja Piasecznego zatytułowanym „Na przekór naszym czasom”. Stare, zawsze żywe hity spółki Krajewski- Klenczon porwały publiczność z krzeseł.
Pierwsza polska hippiska i charyzmatyczna wokalistka Kora zamknęła pierwszy dzień festiwalu energetycznym starannie przygotowanym koncertem z okazji jubileuszu artystki. Towarzyszyli jej gości, na karuzeli marzeń znalazła się z Muńkiem, zaś 100- lat usłyszała od zespołu Enej. To był prawdziwy powrót do przeszłości, ale duch unosił się zupełnie współczesny. To jest cecha, jaką ma muzyka modna w każdej dekadzie.
W sobotę czeka widzów i publiczność Sopocka Noc Kabaretowa.