Średnia minutowa oglądalność całego Festiwalu wyniosła ponad dwa i pół miliona widzów, co przełożyło się na udziały w grupie komercyjnej 16-49 na poziomie 26,2% oraz 23,5% wśród wszystkich badanych. Jest to wynik zdecydowanie lepszy niż w ubiegłym roku – w 2010r. Średni wynik całego Festiwalu zamknął się na poziomie 22,7% w grupie komercyjnej 16-49. W sobotni wieczór całkowicie zdystansowaliśmy konkurencję, osiągając rekordowy wynik 37,5% w grupie komercyjnej.
Bogactwo oferty Festiwalu przyciąga przed ekrany bardzo zróżnicowaną publiczność. Bawił się z nami co czwarty Polak. Łącznie w trakcie trzech festiwalowych wieczorów przy najważniejszym muzycznym wydarzeniu roku bawiło się ponad 9,4 mln widzów (osoby, które oglądały co najmniej 30 minut wybraną część Festiwalu). Najwięcej widzów tradycyjnie przyciągnęła VIII Sopocka Noc Kabaretowa, którą oglądało średnio ponad 3,2 miliona widzów, co dało średni udział na poziomie 37,5 w grupie 16-49. Koncert TOP oglądało blisko dwu i półmilionowa widownia. Na koncercie TOP, jak w żadnym innym roku, wystąpili niezwykle różnorodni artyści. Na jednej scenie stanęli m.in. Ania Dąbrowska, Maryla Rodowicz, Brodka, Raz Dwa Trzy, KOMBII, Marcin Wyrostek i Tango Corazon Quintet. Z niezwykle gorącym przyjęciem publiczności spotkał się występ zespołu Raz Dwa Trzy, który wykonał goszczący między innymi na liście Top Wszechczasów radiowej Trójki przebój „Trudno nie wierzyć w nic”. Niewątpliwie najbardziej wyjątkowym momentem koncertu był występ Brodki, która porwała do tańca festiwalową publiczność. Ania Dąbrowska wprowadziła widzów w zaczarowany i stylowy klimat lat sześćdziesiątych. Niezwykle wzruszona dziękowała widzom, za ciepłe przyjęcie płyty „Ania Movie”. Widzowie owacyjnie przyjęli, będącą jak zawsze w rewelacyjnej formie, Marylę Rodowicz. Artystka poderwała do zabawy publiczność swoimi ulubionymi utworami z lat pięćdziesiątych – „Karuzela”, „Cicha woda” i „Czerwony autobus”, które znalazły się na jej najnowszej płycie „50”.
Tego wieczoru także na sopockiej scenie w niezwykle nastrojowym, koncercie zobaczyliśmy niepowtarzalny występ duetu Andrzej Piaseczny i Seweryn Krajewski. Niezwykle ciepło i serdecznie przyjęci przez festiwalową publiczność wykonali m.in „Nie spoczniemy”, „Jana Serce”. Koncert artystów zgromadził średnio blisko 3 miliony widzów (wynik 27,1% w grupie komercyjnej 16-49).
Pierwszy dzień festiwalu zakończyła Kora w prawdziwie mocnym rockowym stylu. Hity „Raz dwa, raz dwa”, „Oddech szczura” poderwały publiczność z miejsc. Widzowie razem z artystką śpiewali wszystkie przeboje – m.in. „Kocham cię kochanie moje”, „Lipstick on the glass”. Na swój jubileuszowy koncert Kora zaprosiła specjalnych gości. Piosenkę „Karuzela marzeń” wykonała ze swoim przyjacielem Muńkiem Staszczykiem, a „Cykady na Cykladach” zaśpiewała z grupą Enej (23,6%w grupie komercyjnej 16-49 ).
Trzeci dzień festiwalu rozpoczęły dwie charyzmatyczne polskie wokalistki Doda i Kayah. Obie zawładnęły sopocką publicznością dając niesamowite show. Doda w czasie swojego spektakularnego koncertu – „Siedem pokus głównych”, udowodniła, że mimo ogromnych kłopotów ze zdrowiem potrafi dać z siebie wszystko. Niesamowita baśniowa scenografia, centaury, elfy, syreny i fauny zawładnęły sopocką sceną i wprowadziły widzów w niezwykły nastrój. Fani artystki śpiewali ze swoją idolką takie przeboje jak „Szansa”, „Dżaga”, „Nie daj się”.
Niesamowite show dała Kayah pokazując, że jest artystką wielowymiarową. Jej występ był żywiołowy i nostalgiczny, przebojowy i refleksyjny – słowem różnorodny. Widzom przedstawiła znane przeboje: „Supermenka”, czy „Śpij kochanie, śpij”. W bregovicowskim repertuarze artystce towarzyszyła kapela cygańska z Rumunii. Utwór „Prawy do lewego” zelektryzował publiczność, która wprost poderwała się ze swoich miejsc, by zatańczyć i zaśpiewać razem z Kayah i jej gośćmi. W czasie koncertu na scenie pojawili się również: Krzysztof Kiljański, Royal Quartet, Marcin Wyrostek.
Z roku na rok coraz większą sympatią widzów cieszy się koncert „trendy”. Występy młodych wokalistów przyciągnęły w tym roku ponad dwu milionową widownię, co dało stacji wynik 20,2% w grupie komercyjnej 16-49 i 18,63% w grupie wszyscy badani. Główną nagrodę artysty trendy 2011, którą w głosowaniu SMS przyznali widzowie Telewizji POLSAT, oraz nagrodę jury otrzymał Neo Retros. Oprócz statuetki, zespół otrzymał również nagrodę w postaci kampanii promocyjnej o wysokości 100 tys. złotych na antenie Telewizji POLSAT. Internauci wyróżnili własną statuetką Honoratę Skarbek „Honey”, a dziennikarze akredytowani przy festiwalu swoich kolegów po fachu – zespół Poparzeni Kawą Trzy.
W sopockiej Ergo Arenie Prezydent Miasta Sopot Jacek Karnowski wręczył Bursztynowe Słowiki – nagrodę symbol nierozerwalnie związaną z tradycją sopockich festiwali. Już po raz drugi w historii nagroda ta została wręczona podczas Sopot TOPtrendy Festiwal. Bursztynowe Słowiki odebrali obchodzący jubileusze 35 lat na scenie: Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk z zespołu KOMBII, oraz pierwsza dama polskiego rocka – Kora.