Śliwa i Vixen wydadzą u Rycha

Dwóch nowych zawodników w szeregach RPS Enterteyment


2011.01.13

opublikował:

Śliwa i Vixen wydadzą u Rycha

„Z nieskrywaną dumą i radością informujemy, że szeregi RPS Enterteyment zasiliło dwóch kolejnych zdolnych artystów: Śliwa oraz Vixen. Płyta pierwszego z nich właśnie powstaje, album drugiego jest na ukończeniu. Poniżej wyczerpujące info dotyczące obu Panów. O szczegółach dotyczących planów wydawniczych wytwórni będziemy informować Was na bieżąco. Tymczasem już teraz zapowiadamy długo oczekiwany drugi długogrający materiał związanego z ratajskim PC Parkiem Gandi Gandy. Album „Gorące wersy płoną” ukaże się wiosną 2011. RPS to fundament jakości i wspólna misja…” – czytamy na oficjalnej stronie Ryśka.

Śliwa aka. SLW (Aspiratio Crew)

Śliwa (wł. Patryk Śliwiński rocznik’91) to młody poznański raper reprezentujący dzielnicę Stare Miasto. Początki jego działalności sięgają 2007 roku. Wraz z beatmakerem Quei’ Em w jego domowym studiu zaczął nagrywać pierwsze traki. Po kilku miesiącach pracy mieli na swoim koncie około 20 numerów. Każdy nowy kawałek pojawiał się na stronie My Space Quei` a zaraz po nagraniu i masterze. Za inspiracje podaje m. in takich wykonawców jak: Notorious BIG, Ice Cube, Mobb Deep, Eazy – E, CNN, 2PAC, Chaka Khan, Marvin Gaye, EPMD, The 2 Live Crew, Redman, Das EFX, Too Short, Ant Banks, Daz Dillinger czy Outkast. Zanim założył Aspiratio Crew (w składzie: Śliwa, Quei, Wodo) nagrywali po prostu jako Śliwa & Quei bądź też SLW & Quei. Do dnia dzisiejszego nagrał ponad 100 (!) utworów (większą część na kradzionych bitach) reszta to produkcje Quei`a i Wodo. Pierwszy koncerty to klub F.B.I w 2010. Następnie występy: „U Bazyla” oraz kilka live actów w „Pubie Kibica” na poznańskich Jeżycach.


Zainteresowanie Śliwą wykazał Peja praktycznie z dnia na dzień po przesłuchaniu zbioru utworów demo, które przekazał mu na jednej z jeżyckich ulic wspólny ziomek obu wymienionych. Ta prawdziwie uliczna historia doprowadziła do spotkania które zaaranżował właściciel RPS Enterteyment z młodym obiecującym raperem. Wyjście z totalnego undergroundu zapewnia mu na ten moment pierwszy solowy krążek, który już teraz Śliwa rejestruje w La Bomba Studio. Sam Peja obwołał Śliwę rewelacją podziemia a słuchacze tego młodego (18 lat), zdolnego MC już teraz typują go na jego następcę. Rzucony na głęboką wodę nagrał swoje zwrotki na nowy album SLU (w utworze: „Głos Wielkopolski”) oraz projekt Glacy My Riot (utwór: „W tym mieście”). Jego gościnna zwrotka trafi również na najnowszy album Firmy. W międzyczasie Peja zapewnił mu odpowiednich producentów (m. in: Brahu, RX, Vixen i White House) i tak zaczęły powstawać utwory na debiutancki album („Pełen Etat” czy choćby „Piątka” z gościnnym udziałem Kobry i Brahu Brata), którego tytułu jeszcze nie znamy. W ramach współpracy z RPS Enterteyment otwierał najważniejsze wydarzenie muzyczne na terenie Wielkopolski za rok 2010 – grudniowy TERRORYM FEVER. Czy „Pierwszy reprezentant” jak o sobie zwykł mawiać Śliwa wykorzysta dane mu możliwości i własny potencjał? Ani on ani Peja nie mają najmniejszych wątpliwości. Obdarzony kredytem zaufania raper wstępując w szeregi prężnie rozwijającej się wytwórni wydaje się być w pełni gotowy.

VIXEN

Początki jego związku z muzyką sięgają, lat wczesnej młodości, gdzie jako 11-letni chłopak uczęszczał na lekcję gry na pianinie (3 lata), następnie trąbce (2 lata). Jako, że pochodził z muzykalnej rodziny, muzyka była mu wtłaczana od najmłodszych lat. W 2001 roku głęboko zafascynował się kulturą HIP HOP. Próbował swoich sił w beatmaking`u, pisaniu tekstów oraz rejestrowaniu pierwszych utworów. Jego początki wyglądały niemal tak samo jak w przypadku 90% wykonawców w tej dziedzinie, więc nawet nie ma sensu ich wyczerpująco opisywać… z uwagi na to, że każdy wie że początki bywają trudne. Vixen rozpoczynał swoją przygodę z rapem u boku ziomków (Bekson aka Bex, Spike) z rodzinnego Czańca (mała miejscowość, na Śląsku, obok Bielska-Białej). Pierwsza solowa płyta ujrzała światło dzienne w 2005 roku i nosiła nazwę „Nowy Sezon”, była zrealizowana w studio „Kometa” w pobliskich Kętach. Miejsce to należało wówczas do Nasera, z którym Vixen podjął później współpracę, czego efektem było kilka wspólnych numerów. Kolejna płyta „Rozsypana Układanka” (2006) została uznana wg internautów najlepszym podziemnym albumem. Sondę przeprowadził nieistniejący już portal rap-style.pl. Jeszcze w tym samym roku ukazał się mixtape „Inwazja”.


Vixen cały czas odczuwał niepohamowaną chęć rozwoju i doskonalenia się na płaszczyźnie zarówno muzycznej, jak i lirycznej. Owocem pracy w 2007 roku był album „Vixtape”, który był pierwszym z cyklu Vixtape`ów. Tuż po zdaniu matury, padł pomysł zrobienia wspólnej płyty z Naserem. Po kilku miesiącach pracy i chwilowej przeprowadzce do Warszawy powstała epka Naser & Vixen – „Kody Dostępu”, zrealizowana w warszawskim studio „Rap In”. Po tym projekcie drogi obu raperów rozeszły się i każdy z nich postanowił realizować się osobno, stawiając na działalność solową. Vixen oprócz tekstów odpowiadał również za podkłady na tej płycie w 100%. Gościnnie pojawił się wówczas Massey w tytułowym numerze i również do tego samego utworu nakręcony został klip. Materiał został bardzo ciepło przyjęty. Warto zaznaczyć, że była to pierwsza profesjonalnie zrealizowana płyta Vixena. Nikt nie myślał o tym, by spocząć na laurach i na końcu roku 2008 ukazał się mixtape o nazwie „Vixtape 2”. Kawałki takie jak „Romantyczka” lub „Pytania, bez odpowiedzi” spotkały się z niezwykle pozytywnymi opiniami internautów i osób z branży muzycznej. Vixenem zaczęły interesować się osoby z czołówki polskiego hip hopu takie jak m.in. Rychu Peja. Doszło do współpracy, w wyniku której na płycie (później złotej ) „Styl Życia G`N.O.J.A” pojawił się bit tego młodego producenta i mc (utwór „De najsłodsza w mieście” ). Jego produkcję pojawiały się również na wielu innych legalnych albumach takich jak Massem: „Człowiek z blizną”, Sandra: „Wszystko albo nic” itd. W tym okresie zagrał on sporo koncertów na terenie kraju. Nadszedł w końcu czas na przełom… niewątpliwie był nim debiut fonograficzny, czyli krążek „New-Ton”. Gościnnie na płycie znaleźli się: Rychu Peja, Massey, Sandra, Młodziak aka Młody M, DJ. Motyl i Narine. Do tego albumu zrealizowano dwa teledyski. Vixen stworzył tą płytę od podstaw, pisał teksty, rapował, zrobił wszystkie bity, oraz sam dla siebie stał się wydawcą, wprowadzając album do Empików. W ramach dobrze układającej się współpracy pojawił się również na płycie Rycha Peji „Na Serio” w utworze „To co robimy”. Również ta płyta pokryła się złotem. W roku 2010 także nudno nie było, sporo koncertów i gościnnych zwrotek w podziemiu i nie tylko. Rozpoczęła się także współpraca z Rahimem (Paktofonika). Na płycie „Podróże po amplitudzie tego właśnie artysty można znaleźć trzy bity autorstwa Vixena („Sekunda”, „M-ów”, „Napinka”). Na kolejnej płycie „Amplifikacja”, na której znalazły się najlepsze remixy utworów z PPA, ponownie znalazły się dwie pozycję autorstwa Vixena. W tym samym roku jego produkcje można było usłyszeć również na płytach takich raperów jak choćby Raca – „Bobby Fischer” („Mijamy się”). Premiera nowego krążka planowana jest na wiosnę 2011 roku.

VIXEN – Dyskografia (solo):

– ”Nowy sezon”(2005)

– „Rozsypana układanka” (2006)

– „Inwazja (mixtape)”(2006)

– „Vixtape” (2007)

– „Kody Dostępu” (2008)

– „Vixtape 2 (mixtape)” (2009)

– „New-Ton” (2009 )

– „Vixtape 3 (mixtape)” (2010)

– „Rozpalić tłum” (2011)

Udział gościnny na płytach innych wykonawców (od roku 2010):

– Rychu Peja SoLUfka– „Na Serio” („To co robimy”) [jako producent i raper]

– Raca – „Bobby Fischer” („Mijamy się”) [jako producent]

– Rahim – „Podróże po amplitudzie” („Sekunda”, „M-ów”, „Napinka”) [jako producent]

– Rahim – „Amplifikacja” („Sekunda (Vixen Beatz Remix)”, „Dzisiaj” (Vixen Beatz Remix) [jako producent]

– B.A.K.U. – „Żal będzie odejść” (ft. Vixen) [jako raper]

– GRZ – „Tu jest moje miejsce” (ft. Vixen) [jako raper]

– Rap Duma Mixtape vol. 2 („Moja Kalifornia”) [jako raper]

– Jagła & Pyta – „Już ich nie znam” (ft. Vixen, Raca) [jako raper]

– El Shiwo – „Pół na pół” [jako producent]

– Procedura CeDe – „ProCede09” („Żelazne liście (ft. Vixen, Detmi)” [jako producent]

– EmDeWu –„ Presja” [jako producent]

i inne…

Polecane

Share This