Płyta, zatytułowana „Dead City Voice / Remix Project” i sygnowana nazwą X-NAVI:ET, trafi do sprzedaży w formie limitowanego digipacka z grafiką Agnieszki Zwary (autorka okładek Starej Rzeki, Alamedy 3). Tak o jej powstawaniu mówi Iwański: – Koncepcja na skompletowanie tego wydawnictwa narodziła się jeszcze w momencie edytowania albumu „Dead City Voice”, wydanego w październiku 2013 r. na winylu i kasecie i zawdzięczam ją po części Z`EV-owi, który powiedział, że kilku artystów z którymi kiedyś współpracował nie miało pojęcia co to znaczy prawdziwy remiks. Według Z`EV-a prawdziwy remiks polega na pracy na surowym miksie albo nawet jeszcze lepiej – na wybranych z niego trackach. No i tak też zrobiłem – każdemu artyście wysyłałem osobne tracki danego numeru zebrane w jednym folderze, a oni robili z nimi co chcieli. Według mnie dało to ciekawy efekt, utwory na „Remix Project” są całkiem inne od oryginałów, mimo że szczątkowo można usłyszeć dźwięki źródłowe.
– Wszyscy artyści zaproszeni do projektu to moi dawni lub obecnie współpracownicy, w większym lub mniejszym stopniu – kontynuuje Iwański. – Z Belgiem Yannickiem Franckiem grałem koncerty wspólnie tylko kilka razy, a z Tomkiem Mirtem – chyba tylko raz, razem z HATI. Inna sytuacja jest z Rapoonem, czyli Robinem Storeyem, współzałożycielem legendarnej angielskiej grupy :zoviet*France: – on miał na mnie ogromny wpływ w połowie lat 90., a jego albumy zgrywane na kasety w tamtym czasie wciąż posiadam. Natomiast z Purem (czyli Peterem Votavą), Kubą Ziołkiem i Z`EV-em nagrywałem i występowałem wiele razy – w duetach i w większych składach. Staram się nadal z nimi co jakiś czas współpracować, solo czy w ramach innych zespołów i projektów, obecnie regularnie udaje się to głównie w ramach duetu Kapital. Z Z`EV-em graliśmy sporo koncertów w trio z HATI, już od 2006 r., ale grałem z nim też kilka razy solo jako X-NAVI:ET. Z Peterem obecnie działamy bardzo sporadycznie, po dość intensywnym czasie koncertowym jako trio HATI & PURE, a potem PRSZR, w latach 2009-2013.
– Śmierć czy zagładę cywilizacji miejskiej rozpatruję raczej nie w sensie dosłownym czy apokaliptycznym, jak by to się mogło wydawać powierzchownie oceniając to wydawnictwo – tłumaczy muzyk. – Raczej w sensie śmierci mądrości, wyobraźni, talentu, intuicji.
Tracklista:
1. Yannick Franck – 1 1 = 1
2. Pure – Mutagenocidecadentia
3. Z`ev – Schism
4. Stara Rzeka – Tinnitus Auris
5. Rapoon – Garden Paradox
6. Mirt – Luna 369 Park