Purple Disco Machine w nowej wersji klasyka Hurts

Co powiecie na taką interpretację "Wonderful Life"?


2025.05.24

opublikował:

Purple Disco Machine w nowej wersji klasyka Hurts

fot. mat. pras.

Z okazji 15. rocznicy wydania przełomowego albumu „Happiness”, brytyjski duet Hurts zaprosił mistrza muzyki tanecznej Purple Disco Machine do stworzenia nowej wersji ich kultowego singla „Wonderful Life”.

Świeżo po sukcesie swojego trzeciego, przełomowego albumu „Paradise”, Purple Disco Machine wnosi do utworu charakterystyczną dla siebie energię nu-disco, łącząc taneczny puls z uniwersalnym urokiem klasyki popu. Oryginalnie wydany w 2010 roku singiel wyniósł Hurts na szczyty popularności – zdobył 17 platynowych certyfikatów, znalazł się w pierwszej dziesiątce list przebojów w całej Europie i przekroczył 150 milionów odtworzeń w serwisach streamingowych. To jeden z hymnów lat 2010., którego kulturowy wpływ pozostaje niezaprzeczalny. Jeszcze w zeszłym roku niemiecki raper Luciano wykorzystał go w swoim numerze #1 na niemieckich listach streamingowych.

Hołd dla italo disco

Nowa wersja łączy świeżo nagrane wokale frontmana zespołu, Theo Hutchcrafta, z niepodrabialną, inspirowaną latami 80. produkcją Purple Disco Machine. Zgrabne, eleganckie brzmienie gotowe na parkiet nie traci przy tym nic z melancholijnej atmosfery oryginału. Charakterystyczna funkowa linia basu nie przytłacza lodowatego synth-popowego klimatu utworu, lecz z każdym uderzeniem subtelnie go podnosi. Kulminacją jest emocjonalny, euforyczny finał, który idealnie oddaje ducha „Wonderful Life”.

Theo Hutchcraft tak skomentował premierę: „Z radością przedstawiamy nową wersję tego utworu, oddającą hołd italo disco korzeniom naszego zespołu. W sam raz na wakacje! Wielkie podziękowania dla Purple Disco Machine za jego magię. Nikt nie zrobiłby tego lepiej!”.

Polecane