Poznaliśmy pierwsze gwiazdy Cieszanów Rock Festiwalu

Impreza odbędzie się tradycyjnie w sierpniu.


2020.02.07

opublikował:

Poznaliśmy pierwsze gwiazdy Cieszanów Rock Festiwalu

fot. P. Tarasewicz / CGM.PL

W dniach 20-22 sierpnia 2020 roku podkarpacki Cieszanów ponownie zamieni się w polską stolicę rocka. Przed nami 11. edycja Cieszanów Rock Festiwalu, największej rockowej imprezy na Podkarpaciu oraz jednego z największych rockowych festiwali w Polsce. Co nas czeka? Oprócz solidnej dawki muzyki na dwóch scenach, uczestnicy CRF mogą spodziewać się proekologicznych działań, nowych stref aktywności i kilku nowych rozwiązań na rzecz dostępności festiwalu. W związku z rozbudową jednej z cieszanowskich dróg, zmieni się układ festiwalowego terenu, a kultowe pole namiotowe CRF zostanie przeniesione nad Kąpielisko Wędrowiec.

Pierwszymi ogłoszonymi gwiazdami imprezy są Me And That Man, Batushka, Psy Wojny, Cela Nr 3 i Mulk.

Me And That Man, to rockowo-bluesowy projekt Adama Nergala Darskiego o międzynarodowej renomie. Po mocnym debiucie płytą „Songs of Love and Death” z 2017 roku, zespół wraca w nowej postaci – a co najważniejsze – z nową muzyką. Aktualnie zespół występuje i nagrywa w następującym składzie:
Adam Nergal Darski – wokal, gitara
Sasha Boole – wokal, gitara
Łukasz Kumański – perkusja
Matteo Bassoli – bas, wokal
27 marca ukaże się płyta kolejna płyta zespołu nosząca nazwę „New Man, New Songs, Same Shit Vol.1”, z udziałem znamienitych zagranicznych gości, takich jak: Corey Taylor (Slipknot), Matt Heafy (Trivium), Rob Caggiano (Volbeat), Niklas Kvarforth (Shining), a Me And That Man wyruszy trasę koncertową po najlepszych europejskich festiwalach rockowych.

Batushka, fenomen na skalę światową i jeden z najbardziej sugestywnych zespołów metalowych ostatnich lat. Muzycy pochodzący ze wschodniej Polski, wykorzystują w swojej twórczości energię i furię black metalu oraz elementy charakterystyczne dla starożytnych rytuałów. Ich koncerty słyną ze spektakularnej, teatralnej oprawy i intensywnej symboliki. Ich ostatnia płyta „Hospodi” została nominowana do nagrody przemysłu muzycznego – „Fryderyk 2019” w kategorii Album Roku Metal.

Psy Wojny to reprezentacja polskiej sceny punkowej z 35 letnią historią i Tomaszem „Falonem” Jaworskim na czele. Na swoim koncertowym koncie mają występy z takimi gwizdami gatunku jak The Exploited, UK Subs, Vibrators, Anti Nowhere League. NA CRF 2020 Psy Wojny będą oficjalnie świętowały swoje 35-lecie.

Do punkowego programu CRF dochodzi również formacja Cela Nr 3. Zadebiutowali w 1985 roku, ale ich prawdziwa muzyczna przygoda zaczęła się w 1987 roku na Festiwalu w Jarocinie. Koncertowali m.in. z Guitar Gangsters, G.B.H., Angelic Upstarts, The Vibrators, UK Subs. Ich piosenkę „Kwiaty” z refrenem „Najpiękniejsze kwiaty człowiek dostaje na swoim pogrzebie”, słyszał choć raz w życiu chyba każdy.

Pierwsze ogłoszenie #CRF2020 zamyka jeden z najciekawszych debiutów ostatnich miesięcy – trójmiejski Mùlk. Wystartowali w 2018 bardzo dobrze przyjętym singlem „Bies”. W składzie zespołu znajdują się muzycy takich zespołów jak: Me And That Man, The Fruitcakes czy Tymon &Transistors.

CRF BEZ BARIER

– Festiwal kontynuuje współpracę z Fundacją Bez Barier, specjalizującą się w działaniach na rzecz udostępniania wydarzeń kulturalnych. Podczas najbliższej edycji CRF planujemy tłumaczenie wybranego koncertu na polski język migowy, warsztaty poświęcone tematyce dostępności, dbałość o dostępność festiwalowych materiałów promocyjnych (napisy do spotów, kontrastowość strony WWW), udogodnienia dla osób z ograniczoną mobilnością. W najbliższym czasie pojawią się również tłumaczenia na język ukraiński – zapowiada Anna Cygankiewicz, odpowiedzialna za akcje specjalne na CRF oraz identyfikację wizualną festiwalu.

EKO CRF

Trwają prace nad reorganizacją doczesnych rozwiązań na terenie festiwalu dotyczących śmieci. CRF zapowiada redukcję zużycia plastiku w strefach gastronomicznych (np. wprowadzenie biodegradowalnych kukurydzianych kubków), opracowanie systemu segregacji śmieci, promowanie wymiany rockowych koszulek i płyt.
Organizatorzy stawiają na realne zmiany i deklarują zaangażowanie w proekologiczne akcje (w styczniu CRF wpłacił datek i symbolicznie adoptował koalę poszkodowaną w australijskich pożarach).

NOWE STREFY AKTYWNOŚCI

Poza stałymi punktami wydarzeń towarzyszących tj. spotkania i warsztaty z organizacjami pozarządowymi w strefie City NGO, festiwalowicze mogą spodziewać się nowej strefy Monster Energy z kolorowymi irokezami i nowej rockoteki SILENT ROCK, w której dzięki specjalnym słuchawkom będzie można potańczyć zarówno do muzyki z kanału Klasyki Rocka jak i odkryć zupełnie nowe brzmienia na kanale Nowości Rocka.

PROMOCJA MŁODYCH KAPEL

– Podczas #CRF2020 nie zabraknie również corocznego Przeglądu Zespołów. Zapowiadamy zmiany w regulaminie konkursu i plany na osobną kampanię promocyjną zakwalifikowanych kapel. Dodatkowo podczas festiwalu odbędą się spotkania networkingowe z dziennikarzami i wydawcami muzycznymi oraz wykłady poświęcone promocji młodej muzyki. Nabór do Przeglądu Zespołów startuje 10 lutego. Dużą atrakcją może się okazać nowa Scena Otwarta CRF z gitarą i perkusją, na której festiwalowicze będą mogli zaprezentować swoje muzyczne umiejętności – mówi Artur Tylmanowski, Dyrektor Artystyczny Cieszanów Rock Festiwalu.

Cieszanów Rock Festiwal to obecnie największa i najstarsza impreza rockowa na Podkarpaciu, a także jeden z najbardziej klimatycznych letnich festiwali w Polsce. Wydarzenie idealne dla fanów plenerowych koncertów ceniących sobie kameralność i przyjacielską atmosferę. Niezapomniane występy czołówki polskiego rocka, zagraniczne gwiazdy, Przegląd Zespołów, zabawa nad kąpieliskiem i całonocne imprezy na polu namiotowym, tworzą unikalny klimat i co roku przyciągają tysiące uczestników.

Ponadto festiwal obfituje w wydarzenia towarzyszące tj. rockoteki, wystawy fotograficzne, warsztaty muzyczne i turnieje sportowe oraz spotkania z artystami w Strefie Fan.

Polecane