Po ponad dwóch dekadach L.U.C żegna się z mikrofonem

"Zrozumiałem, że powinienem się ogarnąć i dokonać paru zmian w moim życiu".


2025.03.31

opublikował:

Po ponad dwóch dekadach L.U.C żegna się z mikrofonem

fot. mat. pras.

Po 22 latach na scenie, Łukasz „L.U.C” Rostkowski – raper, producent i kompozytor, który w 2007 roku wprowadził hip-hop do filharmonii, a jego ścieżka dźwiękowa do „Chłopów” znalazła się w oscarowym wyścigu – symbolicznie żegna się z mikrofonem, by w pełni poświęcić się muzyce filmowej. 26 lipca 2025 roku, w sercu sopockich lasów, podczas stworzonego przez siebie Brasswood Festivalu, zagra wyjątkowy koncert, zamykający jego rapowy rozdział.

Kiedy rok temu „Variety” wymieniło mój soundtrack do „Chłopów” jako jeden z 15 z szansą na Oscara zrozumiałem, że powinienem się ogarnąć i dokonać paru zmian w moim życiu. 22 lata temu rap pomógł mi rozprawić się z trudnymi chwilami mojego życia. Pokochałem go, chciałem nim ulepszyć świat i pomagać innym pokonywać życiowe wertepy. I tak rymując dwie dekady, wędrowałem przez gatunki szukając swojego miejsca. Zawsze byłem trochę inny i gdzieś „pomiędzy” – za jazzowy dla hip-hopu, za hip-hopowy dla elektroniki. Potrzeba nauki i szukania własnej ścieżki oraz fascynacja różnorodnością muzyki sprawiły, że czasem zdobywałem szczyty i nagrody a czasem lądowałem w ślepych chaszczach, podrapany, bez buta i z mrówkami w zębach. Cały czas jednak wiedziałem, że w głębi duszy chcę spełnić młodzieńcze marzenia filmowe. Obiecałem sobie, że około czterdziestki zawalczę o to – komentuje artysta.

Brasswood Festival – pożegnanie z mikrofonem, nie ze sceną

Koncert w Operze Leśnej będzie czymś więcej niż tylko muzycznym wydarzeniem – to symboliczne domknięcie jednej z najważniejszych dróg twórczych L.U.C-a. W programie znajdą się nawiązania do przełomowych momentów jego kariery oraz utwory w nowych aranżacjach. Wszystko – jak zawsze – w autorskim stylu, który łączy dźwięk, obraz i przekaz. To właśnie Brasswood Festival, którego jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym, stał się naturalnym miejscem na pożegnanie z mikrofonem. Festiwal od początku był przestrzenią spotkań gatunków, ludzi i idei – więc nie ma bardziej symbolicznej sceny, by powiedzieć rapowi „dziękuję” i ruszyć dalej.

Szczegóły Brasswood Festivalu znajdziecie na jego oficjalnej stronie.

Polecane