Maria Peszek to bez wątpienia jedna z najważniejszych obecnie polskich wokalistek! Jesienią ubiegłego roku ukazał się jej trzeci album – „Jezus Maria Peszek”. Podobnie jak poprzednie krążki („Miasto mania” oraz „Maria Awaria”) jest bezkompromisowym świadectwem talentu artystki zarówno jako autorki tekstów, jak i wokalistki. Trzecia płyta, jak mówi artystka, jest rzeczą bardzo osobistą,mocną, brutalną i piękną. Nowe wydawnictwo jest rewoltą, także dla samej Marii, która tym razem współkomponowała i współprodukowała album. Piosenki z nowego albumu świetnie sprawdzają się na żywo, podobnie będzie na pewno w Jarocinie na dużej scenie!
Początki zespołu Hunter datować można na wczesne lata 80., kiedy jego muzycy byli jeszcze w liceum. Nazwa zespołu pochodzi od utworu „Die Hard the Hunter” z albumu „Pyromania” Def Leppard. Po zmianach w składzie i zagraniu serii koncertów w Polsce i w Niemczech zespół nagrał debiutancki album w 1995 roku. Po „Requiem” (bo taki nosił tytuł) ukazały się dotychczas jeszcze trzy albumy z premierowym materiałem. Ponadto Hunter wydał również trzy albumy koncertowe. W czerwcu 2011 roku ukazała się kompilacja „XXV lat później”, która podsumowuje dorobek grupy. Ostatnim wydawnictwem jest krążek „Królestwo” z 2012 roku. W ramach promocji płyty zostały zrealizowane teledyski do utworów „Trumian Show” i „PSI”.
Mela Koteluk szturmem podbiła serca polskiej publiczności. Jej debiutancki album „Spadochron”, wydany w maju ubiegłego roku, zebrał bardzo dobre recenzje. Dotychczas Mela śpiewała w chórkach m.in. grupy Scorpions czy u Gaby Kulki. Od wiosny 2012 roku intensywnie promuje wydaną płytę. W grudniu 2012 roku wystąpiła w Poznaniu przed formacją Archive!
Menzingers to jedna z podpór wytwórni Epitaph. W 2012 ukazał się ich długogrający debiut dla tego labela – „On The Impossible Past”. Znany z Bad Religion, Brett Gurewitz, założyciel legendarnej wytwórni podpisanie kontaktu z Menzigners skomentował następująco: „ci muzycy wykonują takiego punk rocka, na jakim się wychowywałem. To niesamowicie utalentowani songwriterzy.” Przed wydaniem „On The Impossible Past” pochodząca z Pensylwanii formacja miała na koncie dwa krążki nagrane dla niezależnych wytwórni. To jednak trzeci krążek przyniósł Amerykanom uznanie na jakie w pełni zasługują.
W Jarocinie zagra także zespół Tigers Jaw, pochodzący z tej samej miejscowości w Pensylwanii co Menzingers. Muzycy ze Scranton nagrywają dla wytwórni Run For Cover Records. Ich muzyka określana jest jako indie rock z domieszkami punkrockowej energii. Najlepsze oceny wśród recenzentów zebrał album „Two Worlds” z 2010 roku, podkreślano świetną współpracę wokalną liderów grupy, Adama McIlwee oraz Bena Walsha. Prawdziwe oblicze grupy ujawnia się na żywo, podczas pełnych energii koncertów.
7 marca do sprzedaży trafiły karnety oraz bilety jednodniowe na tegoroczny Festiwal w Jarocinie (19-21 lipca). Będą dostępne w serwisie eBilet.