Męskie Granie – jutro przystanek Wrocław

27 lipca Męskie Granie dotrze do Wrocławia. Wystąpią m.in. O.S.T.R., Nosowska, Michał Urbaniak i Brodka.


2013.07.26

opublikował:

Męskie Granie – jutro przystanek Wrocław

Męskie Granie ruszyło w Polskę już po raz czwarty. Po trasach, którymi dowodził Wojciech Waglewski (2010 i 2011 rok), w ubiegłym roku organizatorzy zaskoczyli wybierając na dyrektora artystycznego Męskiego Grania… kobietę – Katarzynę Nosowską. W tym roku do wokalistki Heya dołączył O.S.T.R..

Wrocław jest trzecim przystankiem na tegorocznej trasie. Poprzednie koncerty odbyły się w Krakowie oraz w Chorzowie.

Męskie Granie

27 lipca, Wrocław, Kępa Mieszczańska

Start: 17.00.

Katarzyna Nosowska


Niekwestionowany autorytet polskiej sceny muzycznej. Z energią tropi nowe dźwięki, słowa i tematy. Jest artystką nienasyconą, zawsze chce lepiej, dąży do doskonałości, podkreśla swoją niezależność i od siebie wymaga najwięcej. Odwagę do muzycznych eksperymentów w brawurowy sposób wykorzystała podczas trasy koncertowej Męskie Granie 2012. Jako dyrektor artystyczna wniosła do projektu nową energię i zaproponowała publiczności egzotyczną ucztę dźwięków, mieszankę osobowości i niecodzienne spotkania artystyczne, które zainspirowały do nadania Męskiemu Graniu obecnej formy. Próbkę tego, co pokaże w tym roku wspólnie z O.S.T.R., można usłyszeć już teraz.

O.S.T.R.


O.S.T.R., czyli Adam Ostrowski to artysta, którego dorobek mówi sam za siebie. Muzyką walczy z codziennością, wskazuje niedoskonałości.

Jest czujny i spostrzegawczy, z pasją i zaangażowaniem szuka tam, gdzie nikomu innemu nie przyszłoby do głowy się zapuszczać. W swojej twórczości zawsze ma apetyt na więcej, stawia na nowe rozwiązania i eksperymenty. Jest jednym z najlepszych artystów hiphopowych w Polsce, z jego płyt i koncertów płynie ogromna energia. Jak pokazał jego występ z zespołem Hey na ubiegłorocznym Męskim Graniu, oszałamiające kolaboracje tylko dodają mu siły wyrazu. Wspólnie z Katarzyną Nosowską udowodni, że twórcze napięcie to tylko impuls do prawdziwego muzycznego wyładowania.

Michał Urbaniak


Legenda światowego jazzu, wirtuoz skrzypiec oraz saksofonu. Kompozytor, aranżer i producent. Miłośnik muzyki i odważnego życia. Nagrał dotychczas ponad 60 płyt oraz skomponował muzykę do ponad 20 filmów. Ostatnio odniósł wielki sukces jako aktor w filmie „Mój rower”. Twierdzi, że dogonił marzenia, grając z najlepszymi muzykami na świecie i żyjąc, tak jak chce. Wciąż musi mieć poczucie działania oraz dążenia do samospełniania się. Od dziecka żyje muzyką i jako zodiakalny wodnik wyprzedza swój czas i trendy. Jest wynalazcą pięciostrunnych skrzypiec i talking violin. Jest odkrywcą wielu światowych talentów. Zapraszał i bywał zapraszany do współpracy przez takie sławy światowego jazzu, jak: Miles Davis, Quincy Jones, Herbie Hancock, Wayne Shorter, George Benson, Marcus Miller, Jaco Pastorius. Mistrzostwo jego muzyki usłyszymy podczas trasy koncertowej Męskie Granie 2013.

Brodka

Niepokorna artystka, która gdy raz postanowiła spróbować swoich sił w świecie muzyki, doszła na sam szczyt. Nie idzie na kompromis, swojego stylu szuka na własną rękę, zapuszcza się w nieodkryte muzyczne rejony i znajduje w nich brzmienie, które trudno pomylić z jakimkolwiek innym na polskim rynku muzycznym. BRODKA zaskakuje artystycznymi zwrotami, nietuzinkowymi łączeniami opowieści o miejskim życiu z folkową ekspresją. Z niełatwymi w odbiorze utworami przebija się do świadomości szerokiej publiczności i zdobywa kolejne nagrody zarówno krytyków, jak i fanów. Jej „Varsovie”, jeden z największych przebojów minionych miesięcy, zdobyło Fryderyka 2012 w kategorii „Utwór roku”.

2Cresky feat. Lach


Niewielu jest na polskiej scenie muzycznej artystów tak wielowymiarowych i trudnych do zdefiniowania. Kiedy pojawili się na niej po raz pierwszy, przy ich opisie odwoływano się do różnych rodzimych i zagranicznych artystów, zwykle tych największych. Świeżość i nietuzinkowość formacji 2Cresky przyniosły jej uznanie, przyciągnęły uwagę, a sami twórcy pokazali, że o muzyce myślą niekonwencjonalnie i stawiają sobie ambitne cele. Po latach ciszy zespół powrócił w nowym składzie, z elektryzującym wokalem. Nadal grają niezwykłą mieszankę elektronicznych brzmień, rocka alternatywnego z dodatkiem trip hopu, melancholijną i hipnotyzującą pomimo industrialnego rysu. Na koncertach Męskiego Grania zespół w składzie: Sławomir Leniart i Bodek Pezda, będzie wspierał Łukasz Lach, wokalista L. Stadt.

Ballady i Romanse


Pod nazwą Ballady i Romanse kryje się duet sióstr – Zuzanna i Barbara Wrońskie. Swoją muzykę tworzą wyłącznie w duecie – same piszą, komponują, produkują. Doskonale się uzupełniają i nawzajem inspirują. Tworzą niezwykłe utwory – lekkie i zwiewne w warstwie dźwiękowej, a jednocześnie uderzające surowością i realizmem tekstów. Ich twórczość jest bardzo intymna. Słuchając ich muzyki można odnieść wrażenie, że jest wykonywana przez bliskiego znajomego, o którym tak wiele się wie.

Hey

Zespół, który od dwudziestu lat kształtuje muzyczny świat kolejnych pokoleń, ikona polskiego rocka. Zaczynali od pełnych buntu i przekory utworów, teraz tworzą muzykę dojrzałą, jednocześnie zaangażowaną i mówiącą o rzeczywistości z dystansem.

Od dawna pokazują, że nie ograniczają się do jednej konwencji i umiejętnie łączą klasyczne rockowe rysy z inspirującymi ich innymi nurtami. Nieustannie mają ambicję, aby grać lepiej, doskonalić się, eksperymentować i doświadczać nowych wrażeń. Zaskakują prostotą i normalnością, która łączy się w nich z artystycznym mistrzostwem i znawstwem. Publiczność docenia ich pokorę, a jednocześnie niezależność, jaką od lat udaje im się z powodzeniem utrzymać.

HIFI Banda

Rapowy zespół założony przez Dioxa i Czarnego w pierwszej połowie ubiegłej dekady. W 2010 roku ukazał się ich debiutancki album, pt. „Fakty, Ludzie, Pieniądze”. Zespół został wyróżniony zaproszeniem na największy w naszej części Europy festiwal – czeski Hip-Hop Kemp 2009 i Hip-Hop Kemp 2010.

Maria Peszek


Od artystki kojarzonej z klimatyczną, endemiczną muzyką miejską przeszła krótką, ale burzliwą drogę do przyjęcia na siebie roli jednej z głównych obrazoburczyń polskiej sceny nie tylko muzycznej, ale również obyczajowej. Bez pardonu, konsekwentnie, zgodnie z własną wizją porusza się w świecie tematów trudnych podanych w popowej, ale wysublimowanej i nietuzinkowej oprawie. Maria Peszek swoje utwory kieruje do wymagającego odbiorcy. Docenią ją osoby wrażliwe, otwarte, wolne, gotowe do kontestowania status quo, wątpienia w istnienie powszechnych norm i nakazów. Artystka z uporem wyraża siebie, stymuluje publiczność do przełamywania schematów, na scenie stworzy żywiołowy i energetyczny spektakl.

Pati Yang Group


Mając 18 lat, wydała rewelacyjny debiutancki album, który nie tylko zjednał krytyków, przyniósł tysiące fanów, ale również dał jej możliwość udziału w turneé Depeche Mode. Wspólnie ze Stephenem Hiltonem założyła zespół Children. Wydali album, który przyniósł im tytuł wschodzących gwiazd muzyki elektronicznej. Z formacją The Free Association nagrała ścieżkę dźwiękową do filmu „Code 46” nominowaną do nagrody European Film Awards. Jest współzałożycielką projektu artystycznego „FlyKKiller „, którego single stały się nr 1 rankingów NME czy DJ Mag w Wielkiej Brytanii, a płyta „Experiments in Violent Light” znalazła się na 2. miejscu zestawienia płyt 2007 roku magazynu „Times”. Jej kolejne solowe albumy przyjęto równie entuzjastycznie. Pati Yang Group to nowy skład, z którym na jesieni szykuje trasę po Anglii oraz nagrania z producentem Jagzem Koonerem (odpowiedzialnym za brzmienie i remixy m.in. Radiohead, Manic Street Preachers, Reverend And The Makers, The Whip).

Pink Freud


Muzycy, których twórczość wymyka się schematom. Od 15 lat współtworzą polską scenę, na której przeprowadzili jazzową rewolucję, wychodząc poza kanony tradycyjnej formy improwizacji. Świadomie łączą ze sobą często bardzo odmienne gatunki muzyki, począwszy od jazzu, poprzez punk i rock, kończąc na electro oraz drum`n`bass. Uwielbiają muzyczne eksperymenty i zabawę konwencją. Ich kompozycje spotykają się z dużym entuzjazmem zarówno wśród melomanów, jak i krytyków na całym świecie. Porwali już publiczność w całej Europie, Japonii, w najbliższym czasie wystąpią w Brazylii, Kolumbii, Argentynie, Indiach, Chinach i Korei.

Soniamiki

Wokalistka, kompozytorka oraz autorka tekstów. Zakochana w sztuce. Studiowała w poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Aby spełnić swoje marzenia i wydać płytę, zdecydowała się na wyjazd do Niemiec i współpracę z niewielką wytwórnią. Opłaciło się, płyta została doskonale przyjęta. Kolejny album wydała już we Wrocławiu. Jej utwory są bezpretensjonalne i intrygujące. Gra głównie na gitarze basowej, chociaż przy tworzeniu nowych aranżacji sięga także po instrumenty elektroniczne. Sama określa wykonywaną przez siebie muzykę jako popową i punkową. Jej twórczość jest bardzo osobista. Angażuje się w nią całkowicie na każdym etapie, z projektowaniem okładek płyt włącznie.



Small Synth Orchestra


Projekt, który powstał specjalnie na Męskie Granie. Dowodzony przez Smolika zespół to połączenie syntezatorów i maszyn perkusyjnych z żywymi perkusjonaliami i cymbałami. Choć, jak sugeruje nazwa, usłyszymy tutaj dużo analogowych syntezatorów, to w założeniu energia i wibracja bandu ma pozostać absolutnie żywa i ekspresją bliska rockowym składom. Small Synth Orchestra tworzą wyjątkowi instrumentaliści, producenci i kompozytorzy: Paweł Krawczyk (Hey), Michał Fox Król (Fox, Maria Peszek), Kuba Galiński (Ania Dąbrowska), Miłosz Pękala (Mitch and Mitch), Dj Haem (O.S.T.R.) oraz Andrzej Smolik. Wokalistami tej supergrupy są dyrektorzy tegorocznej edycji festiwalu: Kasia Nosowska i O.S.T.R..

Sprzedaż biletów prowadzi eBilet.pl.

Polecane