foto: P. Tarasewicz
Wokalista Blur o swoim „proroctwie” dotyczącym Oasis
Damon Albarn, lider zespołu Blur, przyznał, że dwa lata temu przewidział powrót legendarnego zespołu Oasis. W wywiadzie dla włoskiej gazety Il Messaggero powiedział, że nie jest zaskoczony, iż bracia Gallagher się pogodzili i że ich reaktywacja to dobry krok.
Blur i Oasis – od rywalizacji do szacunku
Choć Blur i Oasis rywalizowały ze sobą na szczytach list przebojów lat 90., Albarn i bracia Gallagher z czasem zbudowali bardziej przyjazne relacje. Damon współpracował z Noelem Gallagherem, a Liam Gallagher wyraził uznanie dla talentu Albarn’a. To pokazuje, jak zmienia się dynamika w świecie muzyki.
Damon Albarn nie planuje udziału w koncertach Oasis
Mimo pozytywnego podejścia do reaktywacji Oasis, Damon Albarn potwierdził, że nie weźmie udziału w ich trasie koncertowej z powodu licznych zobowiązań zawodowych. Podkreślił, że jest zbyt zajęty, by uczestniczyć w tych wydarzeniach.