Minęły kolejne tygodnie pracy nad Original Source Up To Date Festival 2014. Po raz kolejny organizatorzy mogą pochwalić się mocnymi nazwami w line-upie. Przypominamy, że festiwal odbędzie się w tym roku 19 i 20 września, a nowością będzie przeniesienie sceny Stan Skupienia do Opery i Filharmonii Podlaskiej.
Do zestawu artystów dołączyli Altern8, Polar Inertia, Eldo (na zdjęciu) z Pelsonem i Gosub. Kolejni wykonawcy oraz więcej szczegółów już w lipcu.
Dodatkowo przypominamy, iż ceny biletów zmieniają się. W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje karnetów: na występy w Transgranicznym Centrum Kultury Węglowa i w Operze i Filharmonii Podlaskiej oraz na wydarzenia jedynie w TCK Węglowa. Oprócz tego, można wejść w posiadanie biletu jedynie na inaugurację w Operze lub biletu jednodniowego w TCK Węglowa. Pierwsza pula biletów została kompletnie wyprzedana, co oznacza, że ceny biletów (do 11.09.2014) prezentują się następująco:
Bilet jednodniowy TCK Węglowa – 45 zł
Bilet jednodniowy Opera i Filharmonia Podlaska (Scena Stan Skupienia) – 69 zł
Karnet Dwudniowy TCK Węglowa – 79 zł
Karnet Dwudniowy TCK Węglowa Opera i Filharmonia Podlaska (Scena Stan Skupienia) – 129 zł
{sklep-cgm}
Altern8 to jedna z najbardziej wpływowych grup muzycznych rave wczesnych lat 90-tych. Niepokorność zespołu, energia płynąca z połączenia elektronicznego brzmienia syntezatorów Rolanda oraz sampli pianina i wokali zawróciły brytyjską sceną muzyczną. Projekt powstał w 1990 roku i szybko zaczął się pojawiać na nielegalnych rave’ach. Młodzi, zakochani w muzyce, uczestnicy tych wydarzeń naśladowali artystów w ubiorze – nosili maski przeciwpyłowe oraz kombinezony ochronne różnej maści, które są symbolem tamtej kultury do dziś właśnie dzięki
Altern8.
Projekt Polar Inertia został zainspirowany nadchodzącą post-apokaliptyczną przyszłością. Na fali nowopowstającego paryskiego labelu Dement3d, zmaterializowała się wizja mocnych dźwięków osadzonych w chłodnym kontraście oprawy wizualnej. Za mlecznobiałą przesłoną fotografii, za ziarnistymi filmami, w cieniu sezonowych gwiazd klubowych scen kryje się dwubiegunowa muzyka niosąca nieugięty kick drum oraz gęstą masę emocjonalnego szumu i organicznych dźwięków. 20 września – dzień, w który nie wiadomo jak się ubrać.
Eldo ( Pelson) to Członek legendarnego składu Grammatik po 4 letniej przerwie powraca na scenę z nowym albumem „Chi”. Jego poprzednia płyta „Zapiski z 1001 nocy” osiągnęła status platynowej. Członek zespołu Parias, współpracował m.in. z rosyjskim DJ-em Vadimem, czy Leszkiem Możdżerem. Na naszej scenie wraz z Pelsonem, który będzie promował swoją najnowszą EP-kę „186 dni”. Za gramofonami niezastąpiony Daniel Drumz. Szykuje się gratka dla fanów niebanalnego hip-hopu na najwyższym poziomie.
Dyskografię i dokładne informacje o Gosubie sprawdźcie sami. My, mając na względzie, że electro w swojej rdzennej formie jest w Polsce mocno nierozpoznanym (lub zapomnianym) gatunkiem, serwujemy Wam booking, w który wierzymy. Jakby na przekór, Shad T. Scott (prawdziwe nazwisko artysty) opowiada o sobie następująco: „Nie pochodzę z przyszłości. Nie jestem również z przeszłości. Jestem stąd, z teraźniejszości” Czy electro-funk, okraszony techno-futuryzmem i jazzowymi wpływami emitowany ze studia Gosuba w symbolicznym dla electro Miami jest muzyką dzisiejszych czasów?