28 wykonawców na dwóch scenach – Stodoła zaprasza na Liveurope Showcase

Na scenie m.in. Dawid Podsiadło, Sorry Boys i Kari. Zobaczcie pełny line-up pierwszego dnia.


2015.09.06

opublikował:

28 wykonawców na dwóch scenach – Stodoła zaprasza na Liveurope Showcase

Klub Stodoła zaprasza na dwudniowy maraton koncertowy, którego celem jest prezentacja platformy Liveurope.

Dziś prezentujemy line-up pierwszego dnia imprezy.

Celem projektu jest zwiększenie prezentacji młodych europejskich zespołów na całym kontynencie i pomoc im w dotarciu do nowej publiczności. Założona w 2014 roku, platforma Liveurope to pierwsza inicjatywa tego typu w Europie, która zrzesza trzynaście klubów z trzynastu europejskich państw. W ramach Liveurope Showcase, który odbędzie się 10 i 11 września w klubie Stodoła, w ciągu dwóch wieczorów wystąpi łącznie dwudziestu ośmiu wykonawców z całej Europy. Gwiazdami naszej „reprezentacji” będą m.in. Dawid Podsiadło i Brodka. Każdy z wykonawców zaprezentuje krótki showcase’owy set, w którym zaprezentuje swoje możliwości.

Dawid Podsiadło

Zaczął komponować i pisać teksty w wieku 14 lat. W miesiąc od wygrania programu „X-Factor” wydał swój debiutancki album „Comfort & Happiness”. Pierwszym singlem S&T zdetronizował na wszystkich listach radiowych takich artystów jak Depeche Mode, Daft Punk czy Sting, a sam krążek już w tydzień od premiery wskoczył na szczyt zestawienia sprzedaży, utrzymując się w pierwszej dwudziestce przez ponad rok. Media okrzyknęły płytę „Comfort & Happiness” unikatową, a Dawida – najbardziej niezwykłym debiutem dekady.

Oly.

21-letnia piosenkarka i autorka tekstów, której znakami rozpoznawczymi są delikatny głos i bardzo dojrzałe melodie. Jest muzycznym samoukiem, obdarzonym nieprzeciętną wrażliwością i talentem kompozytorskim, które uderzają od pierwszych dźwięków. W czerwcu 2015 roku ukazał się jej debiutancki album „Home”, na który artystka napisała wszystkie teksty i melodie.

Piosenki Oly. to niebanalne opowiadania, każda zawiera historię i oryginalny pomysł na jej opowiedzenie. Powstają przy akompaniamencie niewielkich instrumentów – ukulele i kalimby, na których Oly. gra również na koncertach.

Steaming Satellites

W rok po wydaniu entuzjastycznie przyjętego debiutanckiego krążka „The Mustache Mozart Affaire” austriacki band Steaming Satellites wydał album „Slipstream” (2013). Na drugim LP widać transformację, jaką przeszła grupa – wciąż unikalny i bardzo charakterystyczny głos Maxa Borchardta spaja wszystkie utwory, jednak słychać w nich większy nacisk na elektroniczne dźwięki. Niemniej Steaming Satellites są dalej zespołem indie rockowym, głęboko zakorzenionym w muzyce lat 70., przywołującym na myśl twórczość Led Zeppelin, Pink Floyd czy Boba Dylana.

Sorry Boys

Zadebiutowali w 2010 r., bardzo dobrze przyjętym przez publiczność i krytyków, albumem „Hard Working Classes”. W listopadzie 2013 r. ukazała się „Vulcano” – druga płyta zespołu uznana za jedno z najlepszych, polskich wydawnictw roku. Mimo porównań do wielu znanych artystów zespół wykształcił swój własny, unikalny styl cechujący się umiejętnością kreowania niezwykłej atmosfery, indywidualnością instrumentalistów i hipnotycznym głosem Beli Komoszyńskiej

Ille

Czeski band doświadczonych muzyków skupiających się wokół wokalistki i keyboardzistki Olgi Königovej. Ich debiutancki album, wydany pod koniec 2013 roku, zdobył wiele pochlebnych recenzji i niemal natychmiast wskoczył na drugie miejsce czeskiego iTunes, natomiast portal musicserver.cz uznał go za najlepszy album roku.

Polkov

Założony w 2012 roku austriacki zespół indie/pop/rock. Ich twórczość to, jak sami określają, połączenie popkultury lat 70., z lekką nuta country i historiami bohaterów z gier komputerowych. Dzięki utworowi „Promised Land” zyskali dużą popularność w swojej ojczyźnie.

Genius Locci

Pochodzą z Bratysławy. Skład tworzą dwie siostry oraz towarzyszący im muzycy. Ich, śpiewane po angielsku, utwory krążą w rejonach indie folk i dream pop. W ciągu zaledwie 1,5 roku istnienia zespół zagrał już ponad sześćdziesiąt koncertów, zarówno w klubach, jak i na festiwalach. W maju 2014 roku wydali EP-kę Innate, obecnie przygotowują się do nagrania debiutanckiego krążka.

Rubber Dots

Duet grający progresywną elektronikę. W ciągu kilku lat istnienia wydali dwie płyty długogrające, oraz szereg EP-ek – w tym bardzo ciepło przyjęty przez krytykę album MKULTRA. Ich najnowszy utwór „Lead Singers Talk Too Much” promuje składankę „Audioriver – 10 Years in Płock”.

Bezkompromisowe i rządzące się swoimi prawami występy Rubber dots, dzięki którym konsekwentnie powiększa się grono autentycznych fanów, są tą formą upowszechniania muzyki, która jest im szczególnie bliska. Duet został szczególnie doceniony przez publiczność takich festiwali jak Open`er czy Audioriver.

Frequency

Pochodząca ze Słowacji grupa, która określa swoją twórczość jako alternative pop i space rock. Zespół tworzą wokalista Majo Jenčo, Domino Šandor – gitara klawisze, Filip Zubko – bębny oraz Marek Nguyen – bas. Zadebiutowali w 2012 roku EP-ką „Red’oMetry”, natomiast kwietniu tego roku ukazała się ich debiutancka płyta „Moon Starter”.

Kari

Polska artystka, producentka i singersongwriterka. Po wydaniu w 2011 roku debiutanckiego albumu „Daddy Says I’m Special” uznana przez dziennikarzy za objawienie i nadzieję polskiej sceny alternatywnej. Po dwóch latach od sukcesu pierwszego krążka artystka powróciła z albumem „Wounds And Bruises”.

K Bleax

Skutecznie ukrywa informacje na swój temat. Tajemnicza artystka zaprezentowała jesienią klip do zapowiadającego album „Legal Worldwide” utworu „Survival”. K Bleax towarzyszyła na trasie koncertowej legendzie brytyjskiego triphopu Tricky’emu. Po występie na Orange Warsaw Festival, zapowiedziała teledysk do kolejnego utworu „So Spiritual”.

Moriah Woods

Od piątego roku życia kształciła się muzycznie. W 2007 roku zaczęła zwiedzać USA. Podczas podróży zainspirowana ulicznymi muzykami zachodnich Stanów, zaczęła występować z undergroundowymi folkowo-punkowymi zespołami. Po powrocie do jej rodzinnych stron, złapała gitarę i zaczęła tworzyć swoje właśnie piosenki. Klasyczne wykształcenie w połączeniu z ulicznym folkiem, starymi amerykańskimi przebojami i talent do autentycznej autoekspresji  tworzy charakterystyczny, nowoczesny, acz rustykalny styl.

The Feral Trees

Pomysł współpracy nad projektem The Feral Trees pojawił się wiosną 2014 roku, kiedy Grzegorz Napora, Moriah Woods, Dawid Ryski oraz Mariusz Antas zdecydowali się połączyć siły alternatywnego, akustycznego folku i mrocznego, metalowego brzmienia wynikającego z ich zainteresowań. Te dwa, mogłoby się wydawać zupełnie odmienne i ścierające się ze sobą gatunki, przyniosły wyjątkową i poruszającą muzykę. Pierwszego czerwca miała premierę ich debiutancka płyta „The Feral Trees”, którą w całości można odsłuchać na bandcampie zespołu.

Never Sol

Występująca pod pseudonimem Never Sol Sára jest absolwentką Akademii Jazzu w Pradze, z której wyniosła nienaganną technikę uzupełnianą przez umiejętność wyrażania najdelikatniejszych emocji. Jej debiutancki album „Under Quiet” (2013) został dobrze przyjęty w Czechach, otrzymał wiele pochlebnych recenzji oraz był nominowany do kilku muzycznych nagród. Never Sol brała udział w japońskiej edycji Red Bull Music Academy (Tokio 2014). Występuje również z Tomášem Dvořáksem w electro-akustycznym projekcie Floex.

Bilety jednodniowe dostępne na Eventim.pl:

50 pln (stojące), 70 pln (balkony)

Line-up drugiego dnia zaprezentujemy Wam w sobotę.

Polecane