06.01.1946 – Syd Barrett musiał przedwcześnie opuścić skład Pink Floyd, robiąc tym samym miejsce dla Davida Gilmoura. Niby przez krótki czas obaj muzycy występowali z grupą równocześnie, ale Gilmour dołączył do składu po to, by zastępować borykającego się z problemami psychicznymi i narkotykowymi Barretta. Syd ostatecznie pożegnał się z Pink Floyd w pierwszej połowie 1968 roku. W późniejszych latach angażował się w mniej i bardziej znaczące projekty i nagrywał solo. Barrett – będący do dziś ikoną dla wielu fanów Pink Floyd – urodził się 6 stycznia 1946 roku. Artysta zmarł w lipcu 2006.
06.01.1953 – W AC/DC na pierwszym planie zawsze znajduje się Angus Young, ale jego brat, kończący dzisiaj 60 lat Malcolm, jest równie ważnym elementem rockowej machiny. Bracia razem piszą większość numerów zespołu, ale to Malcolm odpowiada za riffy. Choć wspólnie z Angusem zakładał zespół, bynajmniej nie znaczy to, że występował w nim cały czas. Pod koniec lat osiemdziesiątych imprezowy tryb życia zmusił do go krótkiej przerwy. W tym czasie koncertowe obowiązki Malcolma przejął kuzyn – Steve Young.
06.01.1971 – Dziś działa solo, nagrywa z Sewerynem Krajewskim, w ostatnich latach pojawił się w dwóch talent shows emitowanych na antenie TVP. Początki jego muzycznej kariery wiążą się z kielecką grupą Mafia, w której śpiewał do 1998 roku. W międzyczasie współpracował z Robertem Chojnackim, próbował swoich sił w serialu „Złotopolscy”, po odejściu z Mafii poświęcił się karierze solowej. Przez lata funkcjonował jako Piasek, ale dziś woli, żeby mówić o nim Andrzej Piaseczny. Muzyk urodził się dokładnie 42 lata temu.
06.01.1986 – 4 lipca Arctic Monkeys po czteroletniej przerwie ponownie zagrają na Open’erze. Po cichu mówi się, że zespół pracuje nad piątą płytą, ale szanse na jej premierę przed lipcowym koncertem są nikłe. Tymczasem dziś 27 urodziny Alexa Turnera, współzałożyciela i lidera grupy. Pytany o swoich idoli Alex najczęściej wskazuje Oasis jako zespół, który zainspirował go do grania na gitarze, a także The Vines, a właściwie ich wokalistę Craiga Nichollsa, który jest dla Turnera wzorem scenicznego zachowania.