Tytułowe słowo „elektrohop” to neologizm, który powstał w czasie pracy nad trzecim albumem zespołu Paresłów. Początkowo używany jak skrótowe określenie wspólnych inspiracji, z czasem stał się pomysłem na tytuł albumu.
Kiedy jesienią 2010r., po kilkuletniej przerwie, Fala, Dore i Marek Domański spotkali się pogadać o nagraniu kolejnego albumu, doszli do wniosku, że choć ukształtował ich hip-hop, to nie chcą nagrywać kolejnej płyty w tym stylu. Dzieląc się nowymi zajawkami, przesłuchując wspólnie dziesiątki nagrań ukształtowali nowe oblicze Paresłów.
„Elektrohop” to zwrot w kierunku muzyki klubowej, w nowoczesnym kalifornijskim stylu. Nawiązuje do stylistyki gatunków „party-rap” czy „elektro-rap”, znanych fanom zespołów takich jak Far East Movement, L.M.F.A.O, Dev czy The Black Eyed Peas.
Na nowym albumie Paresłów łączy technikę rapowania z energią muzyki elektronicznej. To mieszanka mocnych beatów, bogatych w elektryzujące syntezatory i głębokie basy, z melodyjnymi refrenami, która doskonale sprawdzi się na parkietach. Nie oczekujcie głębokiego przekazu, ani klasycznych sampli. W „Elektrohop” najważniejszy jest rytm.
Do udziału w projekcie Dore i Fala zaprosiły artystów, których darzą sympatią i cenią za styl. W gościnnych utworach pojawią się m. in. Ania Brachaczek (Biff i Pogodno), Numer Raz i TDF (Warszawfski Deszcz) oraz grupa Smagalaz. Produkcją muzyczną całego materiału zajął się Marek Domański, który od początku istnienia zespołu odpowiedzialny jest za warstwę muzyczną. Album „Elektrohop” ukaże się 1 grudnia 2012 r. nakładem wytwórni WeCanHelpYou.
Audycji Numer Raz na fali można słuchać w radioodbiornikach oraz online na stronie www.polskieradio.pl.
Dla przypomnienia wywiad, jaki kilka tygodni temu przeprowadziliśmy z dziewczynami:
Zespół założyły w 1999 roku dwie raperki, koleżanki z liceum – Dorota „Dore” Młynarczyk i Dorota „Fala” Frontczak.
Zanim nakładem wydawnictwa Pomaton EMI wydały debiutancki album „Galaktao”, ich utwór „Gratulacje” pojawił się na składance „Raport z osiedla” wydawanej przez niezależną wytwórnię Asfalt Records. W 2001 roku ukazał się album „Galaktao”, na którym obok stricte hiphopowych brzmień, pojawiło się sporo elektroniki. Promowały go dwa single – „Galaktao” i drum`n`bassowe „Spławiłam cię już w zeszłym roku”.
Za wydany w 2003 roku album „Ironia” zespół uzyskał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album Roku HIP-HOP. Płyta spotkała się z dobrym przyjęciem – hit „Gwiazda” z gościnnym udziałem rapera TEDE rozbrzmiewał ze stacji radiowych i telewizji muzycznych przez wiele miesięcy. Kolejne single z tego albumu to „Reedukacja” i „Dawno temu w Ameryce”. W 2005 Paresłów wzięło udział w głośnym projekcie „Broniewski”, na którym z inicjatywy twórców Galerii Raster, muzycy różnych nurtów podjęli się interpretacji poezji Władysława Broniewskiego. Paresłów napisało na nowo wiersz „Ulica miła”.
W 2008 z utworem „Pani Twardowska” dziewczyny pojawiły się na składance „Rymy Częstochowskie”, która postała z inicjatywy i pod muzyczną opieką zespołu Maleo Reggae Rockers. W 2011 r. Fala i Dore zostały zaproszone do udziału w prestiżowym projekcie Morowe Panny realizowanym dla Muzeum Powstania Warszawskiego. Na płycie o tym samym tytule, który ukazał się 1 sierpnia 2012, pojawiły się aż trzy utwory autorstwa dziewczyn do muzyki Darka Malejonka.