Katarzyna Groniec zagra w Sopocie

Artystka będzie promowała album "Pin-up Princess".


2012.03.08

opublikował:

Katarzyna Groniec zagra w Sopocie

11 marca br. o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej na terenie Opery Leśnej w Sopocie wystąpi wyjątkowa wokalistka i osobowość polskiej sceny Katarzyna Groniec.

BILETY:

„Pin-up Princess” to już siódma płyta w dorobku artystki. Najnowszy album to rodzaj zapisu przemyśleń, jakie nawiedzają kobietę po 35. roku życia.

 

Zapis zarówno chwil pięknych jak i tych, kiedy uświadamiamy sobie, że uczestniczymy w długim procesie przemijania. Po albumach ” Przypadki” i ” listach Julii” bardziej ascetycznych aranżacyjnie, miałam ochotę na rytm, puls i prostotę melodii. Do współpracy zaprosiłam Wojciecha Waglewskiego, który napisał dla mnie sześć piosenek. Na płycie gościnnie zaśpiewa też Kapela ze Wsi Warszawa – mówi o swojej najnowszej płycie Katarzyna Groniec.

 

Skład zespołu muzyków pracujących nad „Pin-up Princess”:

Łukasz Damrych – fortepian, instrumenty klawiszowe

Robert Szydło – bass

Łukasz Sobolak – perkusja

Bartek Miarka – gitara

Katarzyna Groniec – laureatka głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988); debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy, gdzie zaśpiewała „Zdemaskowanie piosenki” Hemara oraz „Amsterdam” Brela.

Katarzyna Groniec została uhonorowana ogólnopolską nagrodą-statuetką „Prometeusza” w 2007 roku, w dowód uznania odwagi tworzenia i kreatywności artystycznej. W kwietniu 2008 roku Katarzyna Groniec otrzymała dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego – za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej.

Na rynku płytowym debiutowała albumem zatytułowanym „Mężczyźni” (2000), którego producentem był Grzegorz Ciechowski, odpowiedzialny również za większość tekstów, muzykę i aranżacje. Groniec zaśpiewała także kilka utworów poetyckich m.in. Asji Łamituginy, Wiktora Woroszylskiego, Konstantego I. Gałczyńskiego oraz Marka Grechuty. Pierwszy singiel promujący ten album nosił tytuł „Dzięki za miłość”. W 2002 roku wydała płytę „Poste restante”, w 2004 r. – dwupłytowy album „Emigrantka”, w 2007 roku „Przypadki”, we wrześniu 2008 roku pierwszą płytę koncertową „Na żywo”. 27 marca 2009 roku na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu miał premierę spektakl „Listy Julii” w tłumaczeniach Katarzyny Groniec, aranżacjach Łukasza Damrycha i Tomasza Kasiukiewicza. Premiera płyty „Listy Julii” miała miejsce 15 października 2009 roku.

Polecane