I Blame Coco, Ania Dąbrowska, Sofa i Neo Retros w Bydgoszczy

Znamy pełny skład ARTPOP Festival Złote Przeboje


2011.05.30

opublikował:

I Blame Coco, Ania Dąbrowska, Sofa i Neo Retros w Bydgoszczy

Mieszanka electro-popu, nowej fali i alternatywnego disco czyli zespół I Blame Coco, zmysłowa Ania Dąbrowska, intrygujące Neo Retros oraz funkowo-chillout’owa Sofa razem z Amy Winehouse, Hooverphonic, Razorlight, Moniką Brodką, Skinny Patrini i Piotrem Roguckim zagrają podczas ARTPOP Festiwal Złote Przeboje Bydgoszcz 2011. Z przyjemnością ogłaszamy pełny line up festiwalu.

Eliot Pauline Sumner znana jako Coco Sumner pod koniec ubiegłego roku zadebiutowała płytą „The Constant”. Swój projekt muzyczny nazwała „I Blame Coco”. Nagrywała pod okiem producenta Klasa Ahlunda, pierwszy singiel zaśpiewała w duecie z wokalistką Robyn. „I Am Not Sting” śpiewa w jednej z piosenek Coco i z dystansem oraz poczuciem humoru odnosi się do samej siebie i otaczającego świata.

Niekonwencjonalny sposób ubierania się spowodował, że brytyjski Glamour w 2009 roku umieścił ją na liście ikon stylu a WGSN, jeden z najbardziej opiniotwórczych serwisów branży odzieżowej, w kategorii „people to watch”. Artystka zaangażowała się także w akcję promocyjną ekskluzywnego domu mody Burberry.

Charakterystyczny dla Ani Dąbrowskiej klimat retro-filmowy, kojące dźwięki i wyjątkowa osobowość zapewnią podróż po niezbadanych zakamarkach duszy. Po to by dotrzeć na zupełnie zaskakującą wyspę Neo Retros – pełną kontrastów: czasem nowoczesnych, czasem klasycznych, „czasem kosmicznych”. Chillout oraz miękkie, eksperymantalne brzmienia w wykonaniu toruńskiej Sofy zepną misterną klamrą ARTPOP Festival z poprzednikiem, z którego tradycji się wywodzi, ze Smooth Festival’em i kojarzącym się z Bydgoszczą smooth-jazzowym klimatem.

ARTPOP Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2011 to festiwal skierowany do ludzi poszukujących w muzyce pop ciekawych indywidualności, nietuzinkowych osobowości i nowoczesnego brzmienia.

30 lipca w Myślęcinku spotkają się najróżniejsze barwy i odcienie muzyki popularnej, od soulu po ostrzejsze brzmienia. Wspólnym mianownikiem będzie nowoczesność i niezwykły, jedyny w swoim rodzaju nastrój tego festiwalu.

Ikony popkultury zagrają podczas imprezy organizowanej przez Sony Music Polska oraz Agencję SNAP. Partnerami strategicznymi festiwalu są: Miasto Bydgoszcz i Radio Złote Przeboje.

Bilety na ARTPOP Festival dostępne są w salonach Empik, Saturn, Media Markt oraz na portalach eventim.pl i ticketpro.pl:

VIP – 700 PLN

GOLDEN CIRCLE – 300 PLN

SEKTOR A – 200 PLN

SEKTOR B – 130 PLN

Amy Winehouse

„Amy przywraca muzyce pop jej buntowniczego ducha” – tak o artystce wyraził się Mark Ronson, producent „Back To Black”- multiplatynowej płyty, która przyniosła jej aż 5 nagród Grammy, w tym za najlepszy album popowy. Jednocześnie ten sam album został uznany przez krytyków za na najlepszą płytę soulową ostatnich lat. I taka jest Amy Winehouse. Łączy soul z popem, R&B z jazzem, tworząc tym samym artpopową mieszankę, dynamiczną i liryczną, taką jak ona sama. Ta niepokorna dziewczyna, kontrowersyjna osobowość jest laureatką wielu prestiżowych nagród muzycznych (BRIT Awards i Grammy). Wokal Amy Winehouse to potęga na miarę głosu Arethy Franklin. Jego siłę poznają wszyscy, którzy 30 lipca przyjadą do Bydgoszczy na ARTPOP Festival.

Hooverphonic

Nietuzinkowy, hipnotyzujący i trudny do zaklasyfikowania Hooverphonic to jeden z tych zespołów, które polska publiczność ceni szczególnie wysoko. Przez krytykę okrzyknięci spadkobiercami Massive Attack i Portishead, przez kilkanaście lat istnienia wypracowali jednak własny, niepowtarzalny styl. Belgowie podbili trip-hopowy świat singlem „2 Wicky”. Ich kariera nabrała tempa dzięki Bernardo Bertolucci’emu, który wykorzystał ten utwór w ścieżce dźwiękowej „Ukrytych Pragnień”. Od tej pory muzyka Hooverphonic związana jest z filmem (The Real Blonde, Koszmar Minionego Lata, Shades, serial La Femme Nikita), ich koncerty zaś są niczym spektakle łączące muzykę, światło i obraz w jedną harmonijną całość. Wspólne występy z Moloko i Massive Attack ugruntowały ich pozycję, zaś najnowszy album „The Night Before” uważany jest za najlepsze wydawnictwo grupy. Ostatni warszawski koncert potwierdził wielkość zespołu. Był swoistym misterium, którym na dobre zawładnął sercami publiczności.

Razorlight

Pochodzący z Londynu Razorlight od lat należą do największych gwiazd gitarowego indie-rocka. Występowali m.in. na koncercie Live8 w Hyde Parku, grali również przed takimi legendami rocka jak Queen z Paulem Rodgersem, The Rolling Stones czy The Who. Ich piosenka “America” oraz album “ Razorlight” dotarły na sam szczyt brytyjskiej listy przebojów. W 2007 roku byli nominowani do prestiżowych Brit Awards w kategoriach “Najlepszy Brytyjski Zespół” i “Najlepsza Piosenka (“America”). Dwa lata temu podbili serca polskiej publiczności dając niezwykle energetyczny i żywiołowy koncert w Warszawie. Jesienią tego roku planują wydanie kolejnej płyty, której zapowiedź z pewnością zagrają podczas festiwalu.

I Blame Coco

Artystka jest kojarzona przede wszystkim dzięki swojej charakterystycznej, lekko ochrypłej barwie głosu. Piosenkarka w swojej krótkiej karierze muzycznej miała okazję współpracować z m.in. Fyfe Dangerfieldem czy Petem Dohertym. Debiutanckim singlem Coco została piosenka „Caesar”, którą wspólnie zaśpiewała ze szwedzką piosenkarką Robyn. Córka Stinga oraz Trudie Styler, aktorki i reżyserki filmowej, Eliot Pauline Sumner znana jako Coco Sumner pod koniec ubiegłego roku zadebiutowała płytą „The Constant”. Swój projekt muzyczny nazwała „I Blame Coco”. Nagrywała pod okiem producenta Klasa Ahlunda, pierwszy singiel zaśpiewała w duecie z wokalistką Robyn. „I am not Sting” śpiewa Coco i z dystansem i poczuciem humoru odnosi się do samej siebie i otaczającego świata. Niekonwencjonalny sposób ubierania się spowodował, że brytyjski Glamour w 2009 roku umieścił ją na liście ikon stylu a WGSN, jeden z najbardziej opiniotwórczych serwisów branży odzieżowej, w kategorii „people to watch”. Artystka zaangażowała się także w akcję promocyjną ekskluzywnego domu mody Burberry. Coco zagrała także epizod w filmie Stardust u boku Sienny Miller i Michelle Pfeiffer.

Ania Dąbrowska

Wokalistka obdarzona pięknym i subtelnym głosem, wykonuje muzykę z pogranicza pop i soulu często nawiązując do stylistyki retro i lat 60-tych. Debiutowała w 2004r albumem „Samotność po zmierzchu” i od tamtej pory nieustannie odnosi sukcesy. Jej ostatnia płyta „Ania Movie”, przez 7 tygodni utrzymywała się na szczycie listy sprzedaży w Polsce i osiągnęła status platynowej. Delikatna i zmysłowa ale również niezwykle skromna artystka jest laureatką wielu prestiżowych nagród, w tym 4 Fryderyków (w 2006 roku) w kategoriach: Album Roku Pop, Wokalistka Roku, Piosenka Roku oraz Teledysk Roku. W 2009 roku zaśpiewała na płycie Nouvelle Vague „3”, a piosenka z jej udziałem promowała to wydawnictwo.

Monika Brodka

Jej ostatnia płyta to objawienie fonograficzne ostatnich miesięcy w Polsce. Bezceremonialnie zgarnęła 3 statuetki Fryderyka 2011 w kategorii Wokalistka Roku, Album Roku Pop, Produkcja Muzyczna Roku. Monika Brodka wraz ze swoją płytą „Granda” radykalnie zmieniła obrany wcześniej muzyczny kierunek. Po 4 latach przerwy artystka powróciła z bezkompromisowym materiałem, z którym utożsamia się od początku do końca. Muzyczny eklektyzm, jak określa swoje dokonania, rock, folk, trochę elektroniki, w tle słychać nawet trombitę, dudy, skrzypce czy mandolinę. Coś dla siebie znajdą tu zarówno fani Nosowskiej, jak i Peszek.

 

Neo Retros

Swobodnie łączą nowoczesne dźwięki z klasyczną strukturą piosenki oraz rzekomo przestarzałymi instrumentami. Po dwóch niezwykle udanych i świetnie przyjętych singlach, wydali debiutancką płytę „Listen to your lider”. Zespół stanowi czterech muzyków, którzy jak sami zaznaczają, w warstwie muzycznej koncentrują się na emocjach, w tekstach starają się nie nadużywać słowa „baby”, a na scenie cyrkowych popisów. Z dużym dystansem do otaczającego świata i samych siebie, ogromną dawką poczucia humoru robią to co lubią najbardziej – grają. Ich muzyka jest syntezą tradycyjnych akustycznych dźwięków z gitarą elektryczną, wysublimowaną elektroniką, a czasem nawet baglamą i klawesynem.

Piotr Rogucki

Doskonale znany jako frontman i wokalista zespołu Coma. Pierwsza solowa płyta w dorobku wokalisty znajduje się w czołówce zestawienia najlepiej sprzedających się albumów w Polsce. „Loki – wizja dźwięku” jak mówi sam artysta, jest zapisem ścieżki dźwiękowej do filmu, który nigdy nie powstał.

W 2001 roku zdobył II nagrodę na 37. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W 2004 roku wraz z zespołem Coma otrzymał Grand Prix, nagrodę im. Agnieszki Osieckiej i wyróżnienie na 25. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu za interpretację piosenki „Underground” Toma Waitsa i „100 tysięcy jednakowych miast” własnego autorstwa. Jest też laureatem nagrody im. G. Ciechowskiego. Wraz z zespołem Coma otrzymał w 2007 nagrodę „Złotego Bączka” na XIII Przystanku Woodstock.

Sofa

Sześcioosobowy zespół, z trzema wokalistami, grający muzykę soul, experimental, funk, hip-hop, chillout, rnb. Specyficzny styl, charakteryzujący twórczość zespołu, krystalizował się wraz z poszerzaniem się składu. Toruńska Sofa zaskakuje rozmachem stylistycznym, dojrzałością kompozycji oraz klarownością przekazu. Doskonale wie jak spośród muzycznych inspiracji i trendów wydobyć to, co najlepsze, by stworzyć nową jakość artystycznej ekspresji. Muzycy, czerpiąc z hip hopu i soulu, chętnie poszerzają krąg stylistyczny o nowe, dotąd nie eksplorowane przez nich brzmienia analogowych syntezatorów i przesterowanych gitar, nadając nowoczesne i oryginalne brzmienie. Na swoim koncie mają 3 płyty i mnóstwo koncertów, w tym występy przed takimi słąwami jak: Snoop Dog, Us3, Lsuryn Hill, Groove Armada, Morcheeba, Wu Tang Clan, The Black Eyed Peas.

Skinny Patrini

Ekscentryczny trójmiejski duet wykonujący muzykę z pogranicza electro i neo-cold wave. Tworzy go para przyjaciół – odpowiedzialny za ścianę dźwięków Michał „Skinny” Skórka i wokalistka Anna Patrini. Muzycy, którzy znają się od szkoły podstawowej, od kilku lat są rezydentami sławnego trójmiejskiego klubu “Sfinks”. Grali koncerty w całej Polsce, ale także w największych miastach Irlandii oraz Berlinie, Paryżu czy Barcelonie. Występowali na jednej scenie z takimi sławami tanecznego electro-popu jak Ladytron, Mylo, Tiga, Fischerspooner, Stereo Total, czy włoską gwiazdą-Adriano Canziano.

Z Adriano oraz sławnym AdamSkym duet nawiązał też współpracę nagraniową. Ania zaśpiewała w utworze „Collapse” pochodzącym z ostatniej płyty Adriano – „Metamorphosis”. Canzian w zamian stworzył dwa remiksy utworu „YSMF”. Oba trafiły na międzynarodową EP-kę Skinny Patrini, wydaną w 2008 roku. Skinny Patrini są odpowiedzialni za kilak utworów ze ścieżki dźwiękowej do głośnego filmu „Galerianki” w reżyserii Katarzyny Rosłaniec.

ARTPOP FESTIVAL ZŁOTE PRZEBOJE BYDGOSZCZ 2011, 30 LIPCA 2011, MYŚLĘCINEK

Polecane

Share This