– Noc, stara wioska ze swoją historią. Przed laty topiono tam dzieci w pobliskich bagnach. Uciekam przez las i na swoim ciele czuję małe rączki, które próbują odrzeć mnie z mięsa. Martwe dzieci zastępują mi drogę, na ich ciałach widać nie tylko postępujące objawy zgnilizny, ale także pleśń i różnego rodzaju grzyby. Kiedy zostałem wyrwany ze snu pierwsze słowo jakie wypowiedziałem to „grzybielce” – tłumaczy genezę tytułu perkusista i wokalista Radek. Jego sen zobrazował doskonale znany fanom ekstremalnego metalu grafik Rafał Kruszyk, którego prace można oglądać między innymi na płytach i koszulkach Usurpress, czy Maim. – Rafał to jedna z najlepszych opcji, nic dodać nic ująć. Człowiek oddany muzyce, artysta i fan. Takich ludzi cenimy i z takimi ludźmi chcemy współpracować – tłumaczą muzycy.
– Na pewno nowe utwory są bardziej spójne niż na debiucie, mocniej leją na odlew i mają w sobie większy ładunek agresji – mówi o nowym materiale Radek. Sesja nagraniowa „Children of the Fungus” miała miejsce ponownie w białostockim studio Studnia z Piotrem Polakiem za konsolą, ale za mastering tym razem odpowiada znany między innymi z The Black Tapes Marcin Klimczak.
Przedsprzedaż ruszy niebawem w sklepie wytwórni Instant Classic (http://instant-classic.8merch.com). Pierwszy singiel „On the Unhallowed Ground” jest dostępny do odsłuchu tutaj: https://soundcloud.com/instantclassiclabel/the-dead-goats-on-the
Tracklista:
1. On the Unhallowed Ground
2. Thou Shalt Have No Other Goats Before Me
3. Through the Swamps of Louisiana
4. Fistful of Guts
5. Children of the Fungus
6. Instinct of Survival (Napalm Death)