Pokaz filmu odbędzie się w niedzielę – 28 października 2012 r. Jest to jedna z wielu atrakcji, jakie przygotowano na tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Projekcja odbędzie się w kinie Bałtyk, miejsca będą nienumerowane, a cena biletu wynosi 30 zł. Za ścieżkę dźwiękową filmu odpowiada Alan Wilder i Paul Kendall, dokument reżyserował Atilla Herko. Koncert został zarejestrowany w Budapeszcie. „A Strange Hour In Budapest” powstał, by uczcić 25-lecie działalności Recoil.
– Pomysł, by zarejestrować koncert Recoil przyszedł nam do głowy podczas trasy promującej płytę „Selected”. Film to nie tyle zapis koncertu, co może raczej artystyczna prezentacja. Najbardziej z całej trasy i realizacji tego projektu utkwiły mi kłopoty logistyczne związane z wybuchem islandzkiego wulkanu. By dotrzeć do Budapesztu, jechaliśmy przez pół Europy moim prywatnym samochodem, a w trakcie tej podroży musieliśmy odwołać inne występy – wspomina Alan Wilder.
Łódzką projekcję uświetnią Alan Wilder i Paul Kendall, którzy w kwietniu 2010 r. dali doskonale przyjęty, wyprzedany do ostatniego miejsca, koncert w klubie Wytwórnia.
Wilder w 1982 r. dołączył do Depeche Mode. Już w roku 1986 powołał do życia autorski projekt Recoil. To, co miało być jedynie artystycznym incydentem, stało się dziełem życia. Od samego początku Recoil był przestrzenią artystycznej wolności, miejscem eksperymentów i pionierskich rozwiązań, między innymi w dziedzinie samplingu.
W 1995 r. zdecydował się opuścić Depeche Mode, mimo że zespół po nagraniu fenomenalnych albumów „Violator” i „Songs Of Faith And Devotion” był u szczytu popularności. Alan poświęcił się pracy z Recoil. Wydał siedem płyt, z których jak dotychczas ostatni, kompilacyjny „Selected” ukazał się w 2010 r.
– W końcu jednak wszystko się udało. Wystąpiliśmy w Budapeszcie, w pięknej odnowionej sali Szikra. Korzystaliśmy z dużego kinowego ekranu, a węgierska ekipa bardzo nam pomogła. Publiczność również nie zawiodła i zgotowała nam bardzo gorące przyjęcie. To wszystko jest uchwycone na tym dokumencie. Atilla Herko zrealizował naprawdę wspaniały i urzekający film – kończy A. Wilder.