Michael Bolton ujawnił, że niedawno przeszedł pilną operację usunięcia guza mózgu. Piosenkarz podzielił się tą wiadomością w poście na Facebooku. Przyznał, że operacja przebiegła pomyślnie i teraz potrzebuje czasu na powrót do zdrowia.
– Chcę zacząć od życzenia wszystkim szczęśliwego i zdrowego Nowego Roku! Chcę też podzielić się tym, że rok 2023 postawił mnie przed bardzo nieoczekiwanymi wyzwaniami – napisał.
– Tuż przed wakacjami okazało się, że mam guza mózgu, który wymagał natychmiastowej operacji. Dzięki mojemu niesamowitemu zespołowi medycznemu operacja zakończyła się sukcesem. Teraz dochodzę do siebie w domu, otoczony ogromną miłością i wsparciem mojej rodziny. Przez następnych kilka miesięcy będę poświęcał swój czas i energię na powrót do zdrowia, co oznacza, że będę musiał zrobić tymczasową przerwę w koncertowaniu. Zawsze najtrudniej jest mi rozczarować fanów lub przełożyć koncert, ale nie mam wątpliwości, że ciężko pracuję, aby przyspieszyć powrót do zdrowia i wkrótce wrócić do występów.
Jestem niezmiernie wdzięczny za całą miłość i wsparcie, które tak hojnie okazywaliście mi przez te wszystkie lata. Wiedzcie, że przechowuję w sercu Wasza pozytywne przesłania i wkrótce wrócę do was z aktualizacją informacji na temat mojego stanu zdrowia. Dużo miłości – napisał Michael.
Bolton wydał w okresie świątecznym album „Christmas Time”, który został poprzedzony na początku 2023 roku krążkiem „Spark of Light”, jego pierwszym albumem złożonym z całkowicie oryginalnego materiału. Zamierzał spędzić pierwsze miesiące 2024 roku na trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych i Europie, ale teraz wiemy już, że te występy zostały zawieszone.