NEWS

Ronan Keating nagrał z legendarnym kompozytorem

Wokalista Boyzone przygotowuje się do premiery nowego albumu.

2011.03.03

opublikował:

Ronan Keating nagrał z legendarnym kompozytorem

Wydawnictwo „When Ronan Met Burt”, powstałe we współpracy z kompozytorem Burtem Bacharachem, trafi do sprzedaży 21 marca.

Muzyczny dorobek 83-letniego Bacharacha robi ogromne wrażenie. Początki kariery tego amerykańskiego pianisty i kompozytora sięgają przełomu lat 50. i 60. Od tamtego czasu Bacharach stworzył piosenki, które wykonywane były przez największe sławy – począwszy od Arethę Franklin przez Toma Jonesa i Dusty Springfield aż po Dionne Warwick.

Nic dziwnego, że perspektywa współpracy z tak uznaną postacią z jednej strony napawała dumą Keatinga, a z drugiej przerażała.

– Możliwość współpracy z Burtem była dla mnie jak spełnienie marzeń. Dorastałem na jego piosenkach. Nagrania, które wybraliśmy na ten album, to bez wątpienia jedne z najwybitniejszych popowych kompozycji, jakie kiedykolwiek powstały. Czuję się zaszczycony, że mogłem nad nimi pracować z samym Burtem – powiedział Keating.

– Te sesje nagraniowe mogę zaliczyć do jednych z najcięższych w mojej karierze. Nie jest łatwo oddać sprawiedliwość tak legendarnym utworom, a co dopiero nagrywać je z człowiekiem, który za nie odpowiada. To wyższy poziom presji – dodał wokalista.

Na płycie znajdą się takie piosenki jak m.in. „Walk On By” oraz „The Look Of Love”.