Grand Festiwal Róbrege to impreza organizowana od roku 1983 do 1990 przez Centralny Klub Studentów Uniwersytetu Warszawskiego Hybrydy. Pierwsza edycja odbyła się 6-7 października 1983 roku, w pomieszczeniach klubu na ul. Kniewskiego (dziś ul. Złota). Festiwal w swojej formule dystansował się od tradycyjnego „spędu kapel”, był bardziej wydarzeniem z pogranicza performansu i widowiska muzyczno – parateatralnego, o własnej logice i dynamizmie. Rezygnacja z formuły konkursu i postawienie na wyszukiwanie młodych buntowników sceny muzycznej, nieszukających komercyjnego splendoru, ale autentycznego wspólnego grania i przeżywania w imię braterstwa i wolności, od początku było nadrzędną ideą festiwalu.
Koncert 6 października 2013 roku zatytułowany „Róbrege 30 lat później Reaktywacja” jest zapowiedzią powrotu festiwalu do kalendarza imprez. Kolejna edycja Grand Festivalu Róbrege ma odbyć się w 2014 roku w formie, w której organizowany był on w latach 80, czyli minimum dwa dni święta muzyki i wolności.
Tegorocznemu koncertowi towarzyszyć będą również warsztaty gry na bębnach, FlapArt, wykłady art-managerskie, seminarium filmowe „Wolne Rytmy”, projekcje filmów „Beats of Freedom” i „Joe Strummer” oraz after party.
Bilety na koncert w cenie 40 zł (w dniu koncertu 50 zł) dostępne są w salonach Empik w sieci eBilet.pl.
W ramach Grand Festival Róbrege w Klubie Festiwalowym Hybrydy odbędą się warsztaty oraz seminarium filmowe.
Warsztaty rytmiczne gry na bębnach zachodnioafrykańskich, prowadzone przez Dominika Muszyńskiego Wadada.
6.10, godz. 11-12.30 (Hybrydy)
Warsztaty z zakresu improwizacji oraz muzyki elektronicznej Flapart, prowadzone przez Włodzimierza „Kiniora” Kiniorskiego oraz Dariusza Makaruka.
6.10, 12.30-14.00 (Hybrydy)
Wolne rytmy – seminarium filmowe w klubie Hybrydy, wprowadzenie Sławomir Rogowski. Projekcje filmów: „Beats of Freedom”, „Joe Strummer”.
6.10, godz. 14.00 (Hybrydy)
Warsztaty managerskie – wykłady: Ewy Galin z zakresu prowadzenia managementu artystów oraz Dariusza Świerczka na temat produkcji estradowej.
6.10, godz. 15.00 (namiot przed PKiN)
Zapisy na warsztaty – robrege@estrada.com.pl