Pol’and’Rock: nowi goście na festiwalu

Do rozpoczęcia tegorocznej edycji pozostał niespełna miesiąc.


2018.07.10

opublikował:

Pol’and’Rock: nowi goście na festiwalu

foto: WOŚP

Znamy już wszystkich artystów, którzy wystąpią na tegorocznym festiwalu Pol’and’Rock. Wciąż powiększa się natomiast grono gości, którzy zawitają do festiwalowej Akademii Sztuk Przepięknych. Podczas poniedziałkowej audycji „Zaraz Będzie Ciemno” na antenie Antyradia Jurek Owsiak poinformował, że do Kostrzyna przyjadą w tym roku Katarzyna Puzyńska oraz Bogusław Wołoszański.

Pol’and’Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). Na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Wystąpią m.in. Judas Priest, Arch Enemy, Goo Goo Dolls, The Inspector Cluzo, Booze and Glory, Big Mountain, Blues Pills, Balkan Beat Box, Alestorm, Soulfly, Dubioza Kolektiv, Gojira, You Me At Six, Frank Carter & The Rattlesnakes, Alpha Blondy, Hunter, Lao Che, Wojtek Mazolewski, Krzysztof Zalewski i Big Cyc.

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Z festiwalowiczami spotkają się m.in. Anja Rubik, Janusz Gołąb, Jerzy Górski, Artur Barciś, Jacek Fedorowicz, Chris Niedenthal, Bogusław Wołoszański, Katarzyna Puzyńska i Dorota Wellman. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. Jak co roku zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Katarzyna Puzyńska

Z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na realizowaniu swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega i zajmuje się swoim czworonożny stadem – dwoma psami, kotem i dwoma końmi. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Kocha muzykę punkową i metalową.

Debiutowała doskonale przyjętą książką „Motylek”, która rozpoczyna sagę o policjantach z niewielkiej wsi Lipowo. Seria o Lipowie to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne, ale także powieści z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczajowym, które porównywane są do książek Agathy Christie i szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji książek Puzyńskiej sprzedano do ponad dwudziestu krajów. Puzyńska jest też autorką książki „Policjanci. Ulica”, w której razem ze swoimi rozmówcami przedstawia służbę funkcjonariuszy prewencji oraz ruchu drogowego od zupełnie innej strony niż miało to dotychczas miejsce w literaturze.

Bogusław Wołoszański

Bogusław Wołoszański, urodzony 22 marca 1950 r. w Piotrkowie Trybunalskim. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego (1971 r.) i Instytutu Dziennikarstwa UW (1973) pracował w Telewizji Polskiej w latach 1973 – 2005. Jest autorem ok. tysiąca programów i filmów o tematyce historycznej, wśród których najwyższe uznanie zdobyły programy „Sensacje XX wieku”, uznane za najlepszy program w historii Polskiej Telewizji. W 2005 roku zrezygnował z pracy w TVP. W Następnym roku napisał scenariusz 13-odcinkowego serialu telewizyjnego ”Tajemnica Twierdzy szyfrów” (na podstawie własnej ksiązki „Twierdza Szyfrów), którego był producentem, emitowanego na antenie I Programu TVP jesienią 2007 roku; serial oglądany przez 3-4 milionów widzów zyskał najwyższe uznanie i został zakupiony przez wiele telewizji na całym świecie (m.in. Japonię, Szwecję, Słowację, Węgry, Czechy).

Od 1990 r. napisał 20 książek (w tym „Encyklopedię II wojny światowej”), głównie na temat polityki i działań militarnych, z których wszystkie stały się bestsellerami. Sześć książek wydawnictwo Jourdan przetłumaczyło na język francuski i wydało we Francji, Belgii i Kanadzie.

Objechał całą Europę i duży szmat świata docierając do najciekawszych i najważniejszych miejsc historii XX wieku.

Najwyższym odznaczeniem otrzymanym w 1995 r. jest Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, a wśród nagród – „Byk” pisma „Sukces”, „Róża Wiatrów” – nagroda Dowódcy Marynarki Wojennej, „Buzdygan” – nagroda Ministerstwa Obrony Narodowej, nagroda im. Bolesława Prusa, „Victor” nagrody publiczności itp.

Jest żonaty i ma dwoje dzieci. Żona Hanna jest szefową wydawnictwa. Córka Hania (29 lat) jest marszandem w Genewie, gdzie mieszka z mężem i półrocznym synem. Syn Michał (33 lata) – radcą prawnym. W domu jest pies Rocky – groźny York. Najważniejsze hobby: narciarstwo, tenis, jazda na rowerze górskim, strzelanie z pistoletu.

Polecane