Pokazy odbędą się w namiocie Akademii Sztuk Przepięknych. Pierwsze dwa odcinki („Zakażone piosenki” i „Niedola idola”) pokazane zostaną w piątek 31 lipca o godz. 20:00, kolejne („Ku przyszłości” i „Kup!kultura”) w sobotę 1 sierpnia o godz. 21:00 oraz w godzinę po północy z niedzieli na poniedziałek („Teoria hałasu” i „Rockolekcje”). Pierwsze dwa odcinki prezentowane były przed rokiem na Przystanku Woodstock. Pokaz pozostałych jest premierowy.
Serial pokazuje dzieje muzyki rockowej w Polsce, od jej powstania, czyli od 1959 roku, aż do współczesności. Wzięło w nim udział prawie 90 artystów (m.in. Katarzyna Nosowska, Kazik Staszewski, Muniek Staszczyk, Wojciech Waglewski, Kora, Lech Janerka, Artur Rojek, Litza, Titus, Tomasz Lipiński, Robert Matera, Peter, Marek Piekarczyk, Józef Skrzek, Marcin Świetlicki, Kuba Wandachowicz, Krzysztof Jaryczewski, Tomasz Budzyński), animatorów (m.in. Jurek Owsiak, Walter Chełstowski), dziennikarzy (m. in.: Grzegorz Brzozowicz, Jarek Szubrycht). Odcinki nie są podzielone chronologicznie – jeden z nich opowiada o punku i alternatywie („Ku przyszłości”), inny o heavy metalu („Teoria hałasu” jest to pierwszym film o rodzimej odmianie najcięższego gatunku rocka).
Autorami są Leszek Gnoiński i Wojciech Słota. Nie skupili się oni na „encyklopedycznym” ujęciu tematu, pokazując tylko tych wykonawców i wydarzenia, które faktycznie określały kierunki rozwoju muzyki, były przełomowe, świetnie ukazywały ducha czasów i miały wpływ na kolejne pokolenia muzyków i słuchaczy. W serialu pokazane zostały nieznane wcześniej archiwalia.
Serial powstał na zlecenie Discovery Historia TVN i ma być pokazywany w tym kanale pod koniec października ego roku.