heavier than broken hearts – „Dark Long Goodbye” (audio)

Formacja zaprezentowała kolejne nagranie i okładkę longplaya


2013.05.20

opublikował:

heavier than broken hearts – „Dark Long Goodbye” (audio)

Zespół heavier than broken hearts prezentuje kolejne nagranie i okładkę nadchodzącego longplaya. Utwór zatytułowany „Dark Long Goodbye” stanowi swego rodzaju hołd dla twórczości amerykańskiego pisarza Raymonda Chandlera. Nagranie zamyka właściwą cześć płyty.

„Dark Long Goodbye”:

Na albumie znajdzie się osiem utworów plus utwór bonusowy w języku polskim. Zespół zmienił wydawcę, w związku z czym lp ukaże się nakładem niemieckiej wytwórni Nasoni-Records już w lipcu. Album zostanie wydany na płycie winylowej. Planowana jest także edycja limitowana na kolorowym winylu (100 sztuk). Płyta będzie także dystrybuowana w formie cyfrowej za pośrednictwem cyfrowych sklepów muzycznych na całym świecie.

Prace nad szatą graficzną odbywały się w kręgu przyjaciół formacji. Za layout dla edycji winylowej odpowiada Pani Nożownik współpracująca z Mirrorphobic Productions.

Płyta została nagrana w ciągu 12 godzin w studiu nagraniowym Beskidzkiego Centrum Muzycznego. Twórcom chodziło o uzyskanie surowego, ciemnego brzmienia, w jak najmniejszym stopniu „skażonego” studyjną produkcją.

heavier than broken hearts lokują swoją muzykę w takich gatunkach jak noir-rock, gothic blues, garage rock czy funeral rock.

Polecane