The Dumplings i Olga Bołądź wspierają fundację ak’n’Roll

Artyści przygotowali klip w ramach kampanii "Pijani życiem".


2019.04.03

opublikował:

The Dumplings i Olga Bołądź wspierają fundację ak’n’Roll

foto: mat. pras.

W sieci pojawił się nowy klip The Dumplings, będący przy okazji debiutem reżyserskim Olgi Bołądź. Utwór „Dla nas KRS 0000 338 803” opowiada o ludziach „pijanych życiem”, którzy silniej czują jego smak. Hasło utworu „Nie ma nas bez procentów, nie ma Rak’n’Rolla bez procentów” ma zachęcać do przekazywania 1% podatku na Fundację Rak’n’Roll.

”Dla Nas KRS 0000 338 803” to utwór inspirowany doświadczeniami osób, które przeszły przez raka. Dzisiaj mówią o sobie, że są pijani życiem. Bohaterowie teledysku – Marta, Weronika, Kasia, Wioletta i Artur silniej czują jego smak. Takich historii jest więcej. Rak’n’Roll, dzięki 1% podatku, pomaga je pisać, inspirując do celebrowania życia w chorobie i po powrocie do zdrowia.

Podwójny debiut

Do udziału w tegorocznej kampanii na rzecz zbierania 1% podatku, Rak`n`Roll zaprosił utalentowany zespół The Dumplings: Justynę Święs oraz Kubę Karasia, którzy specjalnie dla Fundacji stworzyli utwór „Dla Nas KRS 0000 338 803”.

Utwór powstał pod wpływem historii ludzi związanych z Fundacją Rak’n’Roll. Osób, które przeszły przez raka i teraz bogatsze o to doświadczenie realizują swoje pasje, żyją pełną piersią, są pijani życiem. Dla nich wszystko jest sceną do tańca – mówi Justyna. Premiera piosenki miała miejsce na warszawskim koncercie trasy promującej naszą najnowszą płytę „Raj”. Po reakcjach sądzimy, że się spodobała! – dodaje Kuba.

Teledysk do utworu wyreżyserowała debiutująca w tej roli aktorka Olga Bołądź – Cieszę się z tej współpracy. Często zapominamy, że dla każdego z nas najlepszą imprezą powinno być życie. Dobrze sobie o tymczasem przypomnieć. Dla mnie ten projekt jest ważny również dlatego, że swoje pierwsze kroki w aktorstwie stawiałam, będąc pod opieką agencji aktorskiej Moniki Kaczmarek i Magdy Prokopowicz, założycielki Fundacji. Teraz, gdy jestem na początku drogi po drugiej stronie kamery, Magda znów jest w pewien sposób ze mną.

Nie jest to jedyny debiut związany z premierą. W teledysku po raz pierwszy w roli aktorów wystąpili bowiem Marta, Kasia, Weronika, Wiola i Artur – przyjaciele i podopieczni Fundacji, którzy kiedyś zmagali się z rakiem, a dzisiaj celebrują życie, czerpiąc z niego jak najwięcej.

Bohaterowie teledysku do piosenki „Dla Nas KRS 0000 338 803” inspirują do działania i udowadniają, że z rakiem można żyć, przez raka można przejść. Weronika wraz z początkiem roku rozpoczęła swoją wielką podróż po Koronę Ziemi, Artur przebiegł maraton i szykuje się do kolejnych wyzwań biegowych, a Marta nie tylko w 2018 r. weszła na Kazbek, ale również kilka miesięcy później wzięła udział w treningu biegów górskich TatraRunning! Dla Kasi obdarzonej niesamowitym głosem, udział w teledysku był spełnieniem marzeń. Z kolei Wiola o swoim doświadczeniu mówi, że „gdy wydawało się, że wszystko się kończy, życie zaskoczyło ją stawiając na drodze wielką miłość i szczęście”.

Jestem szczęśliwy, że mamy swój pierwszy oryginalny projekt muzyczny – mówi Jacek Maciejewski, Strażnik Marki Rak’n’Roll. – Współpraca z The Dumplings okazała się po prostu świetna – Justyna napisała doskonały tekst, a muzyka Kuby zrobiła z tego przyszły przebój. Olga Bołądź jako reżyserka klipu sprawdziła się rewelacyjnie. Kolejny raz udało się zrobić tak, by kampania 1% Rak’n’Roll dawała coś fajnego tym, którzy nas wspierają, bo wiedzą, że „Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów!”.

Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów

Dzięki zeszłorocznej zbiórce Fundacja podjęła wiele ważnych inicjatyw, m.in.:
• udzieliła wsparcia chorym w przejściu przez raka, ale wcześniej w przejściu przez system opieki zdrowotnej. Takich podopiecznych w 2018 roku było 63.
• zapewniła opiekę psychoonkologa dla chorych i ich rodzin. W 2018 r. udzielono 645 godz. bezpłatnych konsultacji,
• zapewniła kompleksową opiekę Boskim Matkom – kobietom w ciąży chorym na raka – objęto opieką 46 kobiet i 36 noworodków.
• wsparła tych, którzy są już po chorobie, lecz potrzebują pomocy, by ruszyć dalej w życie – w III edycji programu iPoRaku bierze udział 40 Ozdrowieńców,
• kobietom w trakcie chemioterapii Fundacja przekazała 414 peruk z naturalnych włosów,
• zorganizowała warsztaty urodowe i rękodzieła dla chorych. W warsztatach wzięło udział ponad 400 osób,
• Utworzyła Punkt Informacyjny w warszawskim Centrum Onkologii,
• Doprowadziła do stworzenia i oficjalnej publikacji zaleceń medycznych dotyczących badania USG piersi u kobiet w ciąży,
• Zorganizowała górski trening biegowy dla osób, które przeszły przez raka. Przebiegli Tatry!
• Przeprowadziła nowatorską kampanię profilaktyczną „Coś do nich mam”. 7000 kobiet zrobiło badanie USG!

Polecane

Share This