Foto: P. Tarasewicz
W książce do muzyki „Ciekawi świata” (wydawnictwo Operon) dla klas szóstych znalazł się fragment poświęcony podkładom muzycznym. Jako przykład został podany słynny utwór Ostrego „O robieniu bitów”. Nagranie, pochodzące z albumu „7” (2006), jest opowieścią o konstruowaniu podkładu i zarazem pamiątką po czasach, gdy Ostrowski uczył się obsługi syntezatora K-Station oraz składania muzyki bez użycia sampli.
W podręczniku uczniowie są zachęceni do zapoznania się z piosenką i odpowiedzi na pytania: „Jak powstają podkłady muzyczne w muzyce rap?”,„Jakich instrumentów i urządzeń używają raperzy i DJ-e do tworzenia muzyki?”, „Jakim językiem posługuje się O.S.T.R. w swoich piosenkach?”.
(foto: GlamRap)
Dodajmy, że to nie pierwszy raz, gdy praca raperów zostaje doceniona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W poprzednich latach do nauczania w szkołach zostały dopuszczone podręczniki do języka polskiego z tekstami Fokusa („Wszystko będzie dobrze”), Eldo („Są rzeczy, których chciałbym nie pamiętać”) i mniej znanego rapera z Koszalina 4P („Mam biało-czerwone serce”).