Takich piosenek powstało już wiele – niektóre stały się przebojami rozpoznawanymi w całym kraju, jak „Warszawa” autorstwa T.Love czy „Moje Miasto” Marii Peszek. Inne znane są tylko w pewnych kręgach (np. „Warszawa i ja” zespołu Komety czy „VavaTo” grupy Vavamuffin). Najczęściej żywot takich utworów kończy się jednak na dnie szuflady.
Naszą ambicją jest wyszukanie nieznanych szerszej publiczności piosenek o Warszawie, wybranie najlepszych z nich, nadanie im profesjonalnego brzmienia w studiu i wybranie nowego przeboju o Warszawie – czytamy w komunikacie organizatorów. Do „Szlagieru dla Warszawy” mogą zgłaszać się zarówno amatorzy, jak i zawodowcy, młodzi hip-hopowcy i bluesmani w średnim wieku, twórcy piosenki poetyckiej, rockmani i zespoły z domów seniora. Jesteśmy otwarci na każdy gatunek muzyczny i wszystkie formy ekspresji – jednym z warunków udziału w projekcie jest jednoznaczny związek zgłaszanego utworu z Warszawą. Kto wie, być może uda nam się odnaleźć przebój na miarę nieśmiertelnego „Snu o Warszawie” Czesława Niemena?
Zasady konkursu:
I etap (do 28 lutego) – Spośród nadesłanych utworów (nagranie „demo” w formie audio lub zapis nutowy i tekst) trzyosobowe jury wybierze najciekawsze propozycje pod względem artystycznym, merytorycznym i historycznym.
II etap (do 31.03.) – Następnie, w profesjonalnym studiu, nagrania będą poddane obróbce, tak by spełniały wszelkie jakościowe wymogi stawiane przez współczesne media.
III etap (1-30.04.) – Na etapie końcowym odbędzie się głosowanie publiczności na najlepszy przebój o Warszawie.
IV etap (maj) – ogłoszenie przeboju i nagrywanie klipu.
V etap – prezentacja klipu
Autor utworu, który otrzyma największą liczbę głosów, będzie mógł zrealizować profesjonalny teledysk, który sfinansuje Organizator konkursu.