fot. materiały prasowe
Muzeum Powstania Warszawskiego wraz z zespołem Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis postanowiło oddać hołd Mieczysławowi Foggowi prezentując jego twórczość w interpretacji współczesnych artystów. Płyta jest opowieścią o Polsce, Warszawie, etosie estradowym, a także o piosence i ludziach, którzy ją tworzyli.
Na płycie, której aranżerem jest Marcin Masecki, a producentem muzycznym Jan Emil Młynarski, gościnnie śpiewają: Agata Kulesza, Joanna Kulig, Barbara Kinga Majewska, Szymon Komasa. Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis przygotował płytę będącą hołdem dla Mieczysława Fogga, a za sprawą podróży przez kolejne dekady jego życia, opowieścią o Polsce, Warszawie, etosie estradowym, o piosence, a więc także o ludziach, którzy je tworzyli.
Tracklista:
1. A ja sobie gram na gramofonie
2. Polowanie na tygrysa
3. Ja mam czas, ja poczekam
4. Ameryka
5. Nic o tobie nie wiem
6. Związane mam ręce
7. O-key
8. Może kiedyś, innym razem
9. Tango Milonga
10. Argentyna
11. To ostatnia niedziela
12. Warszawo ma
13. Młodym być i więcej nic
14. Piosenka o mojej Warszawie
Mieczysław Fogg jest symbolem
Postać Mieczysława Fogga jest uniwersalnym symbolem polskiej tradycji estradowo-piosenkowej. Artysta przeżył prawie cały XX wiek ze wszystkimi tragicznymi zwrotami jego historii, karierę śpiewaczą rozpoczął wcześnie i śpiewał aż do śmierci. Dzięki temu, że przeżył II wojnę światową i pozostał w Polsce, stał się dla odbiorców uosobieniem utraconego, zniszczonego świata. Dla Fogga najważniejsza była piosenka i jej moc zmiany nastroju, oddziaływania na ludzi. I właśnie wybór tych najpiękniejszych utworów z wszystkich okresów kariery Mieczysława Fogga znajdzie się na płycie „Fogg – pieśniarz Warszawy”. Z szacunku dla mistrza i historii Warszawy.