Lyapis Trubetskoy w Warszawie

Legendarna białoruska grupa dziś w Stodole


2011.03.30

opublikował:

Lyapis Trubetskoy w Warszawie

Uwaga! już dziś – 30 marca 2011 – na jedyny koncert do warszawskiego klubu Stodoła przyjedzie legendarna białoruska grupa Lyapis Trubetskoy. Poruszająca się w estetyce art/ska punk rock siedmioosobowa orkiestra słynie z niezwykle żywiołowych koncertów, których trudno ustać w miejscu.

Ich koncerty to prawdziwa gratka dla fanów grania spod znaku Leningrad. Obecnie grupa uznawana jest powszechnie za jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki rockowej krajów dawnego bloku wschodniego. Ich 17 długogrających albumów w pełni to udowadniają. Niezwykle energetyczna muzyka, napędzana przez sekcję dęta oraz teksty pełne czarnego i abstrakcyjnego humoru pisane przez charyzmatycznego lidera Siergieja Mikhalkova, to recepta na wybuchową mieszankę.


Na koncercie usłyszymy zarówno najnowszy materiał jak i starsze kompozycje, które przyniosły grupie międzynarodową sławę a wśród nich min „Kapital” , „Au”, „Ti kinula” czy też „Yabloni”.


Sam zespół mimo że zaliczany do ikon popkultury nigdy nie wspierał lokalnego reżimu Łukaszenki, zawsze się dystansując wobec wszelkich przejawów totalitaryzmu na całym świecie. Po za muzyką, grupa słynie również z produkcji niezwykle pomysłowych i ciekawych teledysków, zdobywających uznanie i szereg nagród. min:

2008: Najlepsze muzyczne video – „Capital”

2009: Najlepsze muzyczne video – „Ogon`ki (Lights)”

ZD Awards, Rosja

2009: Zespół roku , Rock Project of the Year

RAMP (Russian Alternative Music Prize), Rosja

2009: Zespół roku, Białoruś

W Warszawie grupa w wystąpią w składzie:

Sergey Mikhalok – wokal

Pavel Bulatnikov – perkusjonalia, wokal

Ruslan Vladyko – gitara

Pavel Kuzyukovich – trąbka

Ivan Galushko – puzon

Denis Sturchenko – gitara basowa

Alexander Storozhuk – perkusja

Bilety w cenie 65 zł w przedsprzedaży i 75 zł dostępne w kasie klubu Stodoła



Stodoła 30 marca 2011

drzwi 20.00

koncert 21.00

Polecane