Jaki jest rap lat 2012-2021? Niemożliwy do generalizowania. Inny niż wcześniej i to pod każdym względem – tempa, rytmu, wokali, treści, założeń, mentalności artystów, podejścia mediów. I dlatego fascynujący. W trzecim sezonie Marcin Flint z Kajetanem Szewczykiem oraz gośćmi zajmą się płytami tych, którzy znaleźli inspiracje gdzie indziej, niż dotychczas, zdobyli się na emocjonalny ekshibicjonizm bez precedensu, wzbogacili rap o modulowany śpiew oraz krzyk, posłali go w mrok i na parkiet, często zresztą jednocześnie. Taco Hemingway, Quebonafide, PRO8L3M, Bedoes, Szpaku i Mata. Sokół, Tede, Borixon, O.S.T.R., Ten Typ Mes i Paluch. Młodzi milionerzy namaszczeni na głosy generacji kontra weterani zmuszeni do zbudowania się na na nowo, a pomiędzy nimi szukające sobie miejsca, pomostowe pokolenie spóźnionych debiutów. Zapraszamy na wycieczkę z przewodnikami!
Co znajdziecie w nowym odcinku?
Dziś cofamy się do 2018 r. Poczwórna platyna dla Szpaka za „Atypowego”. Potrójna dla Bedoesa za „Kwiat polskiej młodzieży”. Złoty „To ziomal” Żabsona. To jeszcze rap, czy już sklep jubilerski? Nowa generacja słuchaczy ma już przedstawicieli i docenia brak gatunkowych granic, estetycznych hamulców, czy taką ilość emocji, że aż trzeba krzyczeć. Stawkę zamyka równie przejmujące „Postanawia umrzeć” Bonsona, zaś analizować pomaga przedstawiciel pokolenia Z, dziennikarz Bartosz Biegun (Sajko).
Nowy odcinek podcastu w każdy piątek na stronie Audioteki. W ciągu 48 godzin od publikacji będzie dostępny bezpłatnie w aplikacji.
Wszystkie odcinki „Od Kimona do Maty” znajdziecie w Audiotece. Jednocześnie na Spotify jest dostępny cały pierwszy sezon.