Kluczowy dla polskiego rapu okres, w którym gatunek rozwija skrzydła, upada i powstaje z popiołów. Płyty do dyskutowane do dziś rozebrane na czynniki pierwsze i ich wpływ na następne pokolenia. Goście rzucający nowe światło na fonograficzne klasyki i prowadzący dostarczający kontekstów pozwalających poczuć i zrozumieć najbardziej nieprzewidywalne, a przy tym dynamiczne zjawisko w naszej kulturze. Drugi sezon produkowanego przez CGM podcastu „Od Kimona do Maty – historia polskiego rapu” koncentruje się na latach 2002-2011. Marcin Flint i Kajetan Szewczyk biorą pod lupę ponadczasowe krążki m.in. Sokoła, Pezeta, donGURALesko i O.S.T.R.-a. Z wizytą wpadają chociażby reprezentanci Molesty, Hemp Gru i Kasta Składu. Tego nie można przegapić.
Co znajdziecie w nowym odcinku?
Polski rap nie był wcześniej tak śmiały w mówieniu o procederze jak na debiucie Małolata. Pierwsze solo Mesa pchnęło go z kolei ku artystycznej bohemie. Największym odkryciem 2005 roku był jednak fakt, że ważnych płyt szukamy nie tylko w sklepach, ale również w undergroundzie. Dało o tym znać „Najebawszy” Smarki Smarka i „Mixtape 2005” Szybkiego Szmalu. Specjalnie dla nas wspominają szybkoszmalowcy: Proceente i Mały Esz.
Nowy odcinek podcastu w każdy piątek na tej stronie. W ciągu 48 godzin od publikacji będzie dostępny bezpłatnie w aplikacji.
W trakcie trwania drugiego sezonu odcinki z pierwszej serii będą się regularnie pojawiały na Spotify (pierwsze już tam są i znajdziecie je tutaj).