Chris Salewicz, który spędził trochę czasu z Bobem Marleyem na Jamajce, daje nam kompletny obraz jego życia – od niepozornych początków do międzynarodowej sławy. Nigdy wcześniej niepublikowane wywiady z dziesiątkami osób, które znały Marleya, zostały poprzetykane narracją, która ożywia nie tylko rastafariańskie wierzenia i jamajską scenę muzyczną, ale także ducha samego króla reggae.
Salewicz wystawia na światło dzienne prywatne życie Marleya efektywniej niż jakikolwiek biograf. – „The Sunday Times”
To niezbędna biografia, która śledzi ewolucję muzyki buntu. Uczestnictwo autora w wydarzeniach czyni tę książkę jeszcze bardziej wartościową. – „Mojo”
Chris Salewicz dostarcza nowego punktu widzenia na portret złożonej i zatroskanej osobowości muzyka. Posiłkując się szczegółowymi wywiadami z najbliższymi Marleyowi osobami, kreśli obraz człowieka doświadczonego przez brak bezpieczeństwa i stabilności. – „Times Library Supplement”
Celowo wyolbrzymia konkretne fakty i rysuje uczciwy wizerunek artysty. – „Pride”
Szybsza, pełniejsza i bardziej uczciwa niż poprzednia biografia Marleya. Salewicz podziwia Boba i przedstawia go bez niepotrzebnego nadawania mu boskich cech. – „Barnes & Noble Review”
Od skromnych początków w Nine Miles, przez lata spędzone w Kingston i czas sławy, aż do przedwczesnej śmierci w 1981 roku – Bob Marley. Nieopowiedziana historia króla reggae stanowi doskonałą ocenę człowieka i mitu. – „The Independent”
Praca Salewicza przejdzie test każdego fana Marleya i muzyki reggae. Dla niewtajemniczonych niniejsza książka stanowi doskonałe wprowadzenie do historii legendarnego muzyka z Trench Town. – „The Independent Weekly”
O autorze:
Chris Salewicz zajmuje się dokumentowaniem kultury popularnej od ponad trzydziestu lat – w druku, radiu i telewizji. Swoje teksty o zróżnicowanej tematyce publikował w „Sunday Timesie”, „The Independent”, „The Daily Telegraph”, „Conde Nast Traveller”, „Q”, „Mojo”, „The Face”, „Time Out” i wielu innych brytyjskich periodykach, jak również czasopismach na całym świecie. Jest autorem 15 książek, w tym kilku bestsellerów. Pełnił rolę narratora w filmie dokumentalnym Zew Wolności (2010), opowiadającym o roli polskiego rock and rolla w walce z komunizmem.