Od Coltrane`a do Lil Wayne`a

Historia muzyki afro-amerykańskiej z przymrużeniem oka


2009.12.18

opublikował:

Od Coltrane`a do Lil Wayne`a

Przeglądając sieć znalazłem zdjęcie, które nie tylko mnie rozbawiło, ale i przypomniało jeden z lepszych dowcipów o współczesnym systemie edukacyjnym. Ten o drwalu. Dla tych, którzy nie znają dowcipu na końcu przytaczam jego skróconą wersję.

A oto wspomniane zdjęcie. Ok, zestawienie tendencyjne, ale jeśli uświadomimy sobie, że saksofonista Coltrane klasyfikowany był jako muzyk rozrywkowy, a dziś muzyką rozrywkową jest już hh, pop, rock to można popaść co najmniej w zadumę 😉


Matura 1970 – Matematyka – poziom podstawowy

John jest drwalem. Pracuje 8 godzin przez pięć dni w tygodniu. Dodatkowo, w skali roku wypracowuje 120 nadgodzin płatnych ekstra 150%. John tygodniowo zarabia 50$. 12% dochodów jest wolnych od podatku. Podstawowa stopa podatkowa w stanie, w którym pracuje John wynosi 9%. John na dokształcanie przeznacza 1/5  swoich dochodów netto. Jaka to dokładnie kwota?

Matura 2009 – Matematyka – poziom podstawowy

John jest drwalem. Narysuj Johna, siekierę i drzewo.

Polecane